„Covidový průkaz“ se Maďarovi nezamlouvá: prozradil, proč by to mohlo ještě více zhoršit epidemiologickou situaci

Epidemiolog Rastislav Maďar negativně reagoval na návrh profesora z Oxfordu Johna Bella, který chce vydávat lidem, kteří prodělali koronavir průkaz. Díky němu by nemuseli nosit roušku a mohli svobodně cestovat během tří měsíců. Maďar to považuje za nereálné.

Zdroj: Youtube

„Lidé, kteří prodělali covid-19, by měli být minimálně několik měsíců proti opětovné nákaze imunní,“ míní britský profesor s tím, že by tito lidé mohli volně cestovat do jiných zemí a nezakrývat nos a ústa na veřejnosti.

Rastislav Maďar přiznává, že nápad vypadá dobře, ale bude těžce realizován v praxi. Někdo tuto možnost pak může zneužívat a bude složité průkazy kontrolovat.

Zdroj: Youtube

Epidemiolog pro CNN Prima New upřesnil, že by policejní hlídka neměla možnost lékařské potvrzení zkontrolovat. Do záznamu s diagnózou mohou totiž nahlédnout pouze zdravotníky.

Navíc Maďar vidí problém v tom, že by se část populace pak mohla promořovat schválně. „To by mohlo dramaticky zhoršit epidemiologickou situaci,“ dodává.

Zdroj: Youtube

Nápad se však líbí bývalému ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi, který dle svých slov něco podobného navrhoval u sportovců. Je přesvědčen, že imunita vydrží minimálně tři měsíce a je zbytečné testovat sportovce, kteří nedávno nemoc prodělali.

Zdroj: Youtube

Rastislav Maďar ale řekl, že nejsou důkazy na to, že se člověk během této doby nemůže koronavirem nakazit znovu.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: LEŠEK WRONKA PROMLUVIL O SVÉM ROZVODU SE ZPĚVAČKOU HALINOU MLYNKOVOU: PRODUCENT DNES SLAVÍ NAROZENINY S RODINOU

PŘIPOMÍNÁME: TENTO TÝDEN PŘIJDE OCHLAZENÍ. KONCEM TÝDNE SE OBJEVÍ I SNÍH

Share