Ministr školství Robert Plaga při pondělní tiskové konferenci popsal, jaké jsou optimální podmínky pro návrat žáků a studentů do škol

Ministr školství Robert Plaga ocenil systém PES. Během tiskové konference to komentoval. Vyjádřil se k tomu, jak tento systém ovlivní oblast školství.

Robert Plaga uvedl, že uzavření škol bylo skutečně nezbytným opatřením, které mělo pozitivní důsledky. To pomohlo zastavit exponenciální růst.

Zdroj: YouTube

Uvedl ale také, že v této situaci hlavní slovo o uzavření škol nemá ministerstvo školství, ale právě ministerstvo zdravotnictví.

Uzavření škol umožnilo výrazně snížit počet sociálních kontaktů. Proto by bylo dobré, kdyby mnoho společností používaly home office. Podle ministra školství by to mohlo urychlit proces návratu dětí do škol.

Zdroj: YouTube

Pokud by podle systému PES v Česku byl 4. stupeň rizika nákazy, mohli by se vrátit do škol poslední ročníky základních škol, poslední ročníky vysokých škol a praktická výuka na středních školách. I když určitě ještě nějaké omezení bude.

Výuka na druhém stupni základních škol bude probíhat trochu jinak, děti se totiž budou učit střídavě. Robert Plaga uvedl, že ministerstvo školství zveřejní podrobné informace na sociálních sítích.

Zdroj: YouTube

Roušky ve školách ale zůstávají povinné. Distanční vzdělávání zatím zůstává na základních uměleckých školách, ale budou povoleny i individuální konzultace.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný představil nový protiepidemiologický systém PES, který dnes začal fungovat. Nový systém jasně ukáže epidemiologickou situaci krajů a okresů.

Zdroj: YouTube

Celkem bude v tomto systému použito 5 barev, které budou zobrazovat 5 úrovní rizika infekce, a to od zelené po fialovou.

Děti prvního a druhého ročníku základních škol a žáci speciálních školse budou moci do lavic vrátit už tuto středu 18. listopadu. Alespoň se na tom už dohodli ministr zdravotnictví a ministr školství.

Zdroj: YouTube

Zatím ale není jisté, kdy se budou moci do škol vrátit všichni žáci a studenti. Vše bude záležet na epidemiologické situaci.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný navrhne prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. S takovým návrhem už ale nesouhlasí někteří opoziční zastupitelé.

Psali jsme:Průzkum ukázal, co si o „virové“ vakcíně myslí Češi: Budou-li školy otevřeny před Vánocemi

PSALI JSME: SNĚMOVNA BUDE JEDNAT O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU DO 20. PROSINCE: ČÁST OPOZICE JE PROTI

PŘIPOMÍNÁME: BOLEK POLÍVKA MÁ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE: CO SE STALO HEZCI PŘÍ NATÁČENÍ NOVÉHO SERIÁLU

Share