Dědek z MasterChefu kritizuje mladou generaci kuchařů

I když Zdeněk Rajniš je nejstarší účastník MasterChef 2020, vždycky je v dobré náladě a září pozitivem.

.

Opustil show před několika týdny, ale podle jeho komentářů je rad, že si dokázal projit tak dlouhou cestu na projektu a ukázal, že může soupeřit i s mladšími kuchaře.

.

Po celou dobu, co byl na projektu Dědek, jak ho pojmenovali na show, ukazoval jak umí vařit a často překvapoval svým talentem.

Dokázal tím, že věk není důležitý pro takové soutěže jako MasterChef.

Zdeněk Rajniš zveřejnil příspěvek na na sociálních sítích, kde rozprávěl o své smrti: „Jsem starej a asi taky brzo umřu, jako každej starej. To je život, víte. Jen doufám, že mou smrt nebude na sítích komentovat a nad ní rozumovat, nedej bože i nejapně vtipkovat, banda neukojenejch blogerů. A to jen proto, že budu mít ten pech a k mejm starejm chorobám se náhodou přidá i ten blbej virus“ uvedl Dědek.

.

Pustil se i do kritiky mladé generace kuchařů a řekl, že nejvíc se bojí tendence, kdy lidé se dívají vyloženě na to, jak jídlo na talíři vypadá.

.

„Mám sen, že mladí gourmeti zase budou obdivovat, jak je předložený pokrm dokonale uvařený, dochucený. Jak je nápaditá jeho chuťová skladba, kompozice a bohatost; jaké je souznění surovin… a že o tom budou schopni znova hovořit, debatovat a zasvěceně psát. Místo dnešního posílání a vyvěšování fotek jídla na sociálních sítích s bezduchým obdivným WOW!, které nanejvýš doplňují stručným výčtem surovin, ze kterých se ona kompozice/dekom­pozice skládá,“ pokračoval ve své kritice Zdeněk.

.

Share