Deset dojemných foto těhotných divokých zvířat

Těhotenství je šťastný a důležitý čas v životě nejen žen, ale i zvířat.

Plnohodnotný a včasný porod jsou zárukou zdravého a konkurenceschopného potomka.

Trvání těhotenství u všech zvířat jsou individuální: například, krávy a gorily, stejně jako lidé, vynášejí svá mláďata přibližně 36 týdnů, nosorožci – celých 15 měsíců, a myší se rodí již za 20 dní po oplodnění. Už jste někdy mohli sledovat těhotné maminky ze zvířecího světa?

Věnujte pozornost zajímavým skutečnostem o přípravě stát se matkami u zvířat.

Leopard

Zdroj: ochmanity.com

Leopardi vynášejí svá mláďata asi 3 měsíce – 90 až 105 dní. Po uplynutí této doby se objeví na svět jedno nebo dvě (zřídka tři) mláďata.

Gorila

Zdroj: ochmanity.com

Tato zvířata jsou velmi podobná lidem a jejich délka těhotenství není výjimkou: 8-9 měsíců. Život mláďat vedle matky trvá 3-4 roky, poté každy si jde svou cestou.

Slon

Zdroj: ochmanity.com

Slonice jsou rekordmany v délce těhotenství mezi suchozemskými zvířaty. Těhotenství trvá velmi dlouho – od 20 do 22 měsíců (téměř 2 roky), kvůli tomu mohou slonici přinést potomky pouze jednou za 4-5 let.

Novorozené mládě vážící asi 120 kg matka kojí do 4 let!

Koza

Zdroj: ochmanity.com

Tato zvířata nosí své potomky 5 měsíců. Manželské období trvá od září do listopadu.
Porod koz je velmi těžký, lidská pomoc jim bude velmi užitečná. Ale kozlata jsou nejmilejší stvoření na světě!

Makak

Zdroj: ochmanity.com

Makaky jsou ocasní opice žijící v Asii. Nosení plodu trvá asi 166-185 dní.
Nejčastěji samice rodí pouze jedno dítě. Po dobu jednoho roku samice kojí své mládě.

Svišť

Zdroj: ochmanity.com

Svišť jé zástupcem hlodavců. Samky nosí potomky asi měsíc, nejčastěji – 32 dní, po kterém se děti objevují v počtu 2 až 6 jedinců. Svišti žijí v rodinách ve svých norcích. Mláďata jsou krmena mateřským mlékem.

Surikat

Zdroj: ochmanity.com

Savci žijí v Jižní Africe. Plod se vynáší 70 dní a v jejich norcích se rodí asi 4-7 mláďat pod zemí. Novorozenec váží 25-36 g, oči otevírá na 14 den a kojení trvá 7-9 týdnů.

Gepard

Zdroj: ochmanity.com

Nejrychlá dravá kočka vynáší své potomky 85-95 dní. Rodí se tři až pět mláďat. Samice chrání své bezbranné děti od 1,5 do 2 let.

Kojot

Zdroj: ochmanity.com

Před těhotenstvím kojoti nejprve si vybírají pár a vytvářejí dlouhotrvající vztah. Těhotenství trvá asi 9 týdnů, po kterém se rodí hned 2-9 štěňat. Matka krmí mláďata mlékem 5-7 týdnů.

Klisna

Zdroj: ochmanity.com

Těhotenství je poměrně dlouhé – 335 až 345 dní. Nejčastěji se rodí pouze jedno mládě. Velmi zřídka mohou být dvojčata. Zajímavé je, že délka nohou teprve narozeného mládě je 90% délky dospělého koně.

Share