Deset triků s obuví, o kterých nevěděla ani Popelka

V tomto článku vám ukážeme, jak se správně a efektivně starat o boty bez speciálních prostředků!

1. Vraťte bělost podešve

Zubní pasta je užitečná nejen pro zuby, ale také například pro tenisky, které musí být bílé. Vezměte starý zubní kartáček a naneste malé množství zubní pasty, kterou si pak dobře vydrhnete.

Zdroj: storyfox.ru

2. Svěží boty je zárukou sebevědomí

Před spaním do bot nasypte sodu a nechte je přes noc. Ráno je budete muset vytřepat a vyčistit – jedlá soda absorbuje nepříjemné pachy.

Zdroj: storyfox.ru

3. Pilníček na nehty není pouze pro manikúru

Skvrny na semišových botách lze snadno odstranit běžným pilníčkem na nehty. Pro dosažení nejlepšího účinku nejprve vezměte suchý hadřík, zkuste otřít co nejvíce nečistot a poté tuto oblast očistěte pilníčkem. Není nutné příliš silně otírat – stačí jemné čištění.

Zdroj: storyfox.ru

4. Ocetový roztok na boty

Díky svým vlastnostem pomůže octový roztok nejen odstranit nepříjemný zápach, ale také neutralizovat posypovou sůl. Rozpusťte 1/3 hrnku octa v 1 L vody a do tohoto roztoku namočte hadr. Omotejte si boty hadrem a nechte je několik hodin působit, poté je otřete čistým vlhkým hadříkem a přirozeně osušte.

Zdroj: storyfox.ru

5. Vraťte lesk vašim botám z lakované kůže

Vazelína vám s tím pomůže. Jedná se o levnou alternativu k speciálním prostředkům. Otřete ní čisté boty, přičemž věnujte větší pozornost škrábancům a drobným nedokonalostem.

Zdroj: storyfox.ru

6. Ovesná mouka proti skvrnám na semišových botách

Mastné skvrny, které se často objevují na semišových botách, lze snadno odstranit ovesnou moukou. Vezměte trochu mouky a vetřete ji do skvrny a nechte ji půl hodiny působit. Pak jen otřete hadříkem.

Zdroj: storyfox.ru

7. Ponožky a teplo

Abyste roztáhli boty, potřebujete silné ponožky a fén. Oblečte si ponožky, boty a poté důkladně za pomocí fénu ohřejte místa, kde vás boty dřou a tlačí.

Zdroj: storyfox.ru

8. Roztáhněte boty v mrazáku

Tady je další způsob, jak roztáhnout boty. Tentokrát ale používáme ne teplo, ale chlad. Budete potřebovat 2 plastové uzavíratelné sáčky, které musíte naplnit vodou a vložit je do bot, až do jejich špičky. Dejte boty s sáčky do mrazáku. Když voda zamrzla, vyndejte boty a nechte je 20 minut v teple, pak opatrně sáčky vyndejte.

Zdroj: storyfox.ru

9. Zabraňte mozolům

Každý z nás si alespoň jednou v životě ničil nohy v nových botách, ale ukázalo se, že tomu lze snadno zabránit nanesením si na citlivá místa deodorant.

Zdroj: storyfox.ru

10. Nepromokavé boty

Tato rada je stejně dobrá pro kožené i látkové boty. Aby vaše boty byly nepromokavé, otřete je běžným včelím voskem, stačí velmi tenká vrstva.

Zdroj: storyfox.ru

Share