Deset způsobů jak kočka projevuje svou lásku

Kočky vždy žily vedle člověka a vždy mu byly k užitku. Dnes jsou kočky díky internetu neuvěřitelně populární. Mnoho lidí věří, že kočka je zvíře velmi náladové a neumí projevit svou lásku k lidem. Někteří lidé je považují za lhostejné a netečné. Ale ti, kteří mají doma kočku, dobře vědí, že tato zvířatka, stejně jako psi, jsou schopni prokázat svou lásku. Ačkoli projev jejich lásky je vyjádřen ve složitějších formách, a proto není okamžitě patrný.

KDYŽ VÁS KOČKA PŘEŠLAPÁVÁ SÝMI TLAPKAMI – JE TO VÍC NEŽ OBYČEJNÁ MASÁŽ

Toto gesto je vzpomínkou na první dny života. Takovým jemným pohybem kotě masíruje matčino prso, aby uvolnilo mléko. Někdy mohou být tyto pohyby příliš energické a působit nepříjemnosti, ale měli byste se cítit polichoceni.

DÁREK JE DÁREK, BEZ OHLEDU NA TO JAK ZVLÁŠTNĚ VYPADÁ

Zdroj: iizcat.com

Ti, kteří mají kočku, vědí, že někdy neobvyklé dárky se dá najít na koberci, na polštáři – v podstatě kdekoli. Někdy může to být hrozné. Například pokud dostanete ještěrku nebo malého ptáka na polštář. Ale dárek je vždy dárek, pamatujte si to!

POKUD KOČKA TULÍ SVOU HLAVU K VAŠÍ – ZDŮRAZŇUJE, ŽE JÍ PATŘÍTE

Zdroj: bbc.co.uk

Kdybyste se podívali na lvy v jejich přirozeném prostředí, všimli byste si, že členové skupiny si často třou o sebe čelem a tváří. Jde o to, že žlázy koček jsou rozptýleny prakticky po celém těle a tření je způsob, jakým „označují“ příbuzných svou vůni, což posiluje spoje v lví rodině.

POKUD SE NA VÁS KOČKA DÍVÁ A MHOUŘÍ OČI – POKLÁDEJTE TO ZA POLIBEK

Kočičí pohled odpovídá polibku. Pokud se na vás kočka dívá a mžourá očíma, pak vyjadřuje svou lásku a klid.

UKÁZOVÁNÍ BŘIŠKA – NENÍ TO JEN O SKOTAČENÍ. ZVÍŘE TÍM VYJADŘUJE SVOU DŮVĚRU

Zdroj: sivet.com

Kočka je zvíře, které je velmi opatrné a podezíravé. Lehnout si a ukázat svoje nejzranitelnější místo (například břiško) není jen vyzvání ke hře. Odhalením nejcitlivějších částí svého těla kočka ukazuje, že vám věří.

POHYBY OCASU MOHOU ŘÍCT HODNĚ

Ocas je hlavním prvkem v kočičí komunikaci. Pokud je stočen – zvíře je klidné a uvolněné.

KOČKA VÁS KOUŠE PROTOŽE VÁS MILUJE. VYJADŘUJE TAK SVOU LÁSKU A DŮVĚRU

Zdroj: thepurringtonpost.com

Kůže koček je velmi silná. Když se tedy během hry kousají, nezpůsobují si tím žádné zranění. Pokud vás vaše kočka kousne, znamená to že s vámi jedná jako rovný s rovným a chce si hrát.

POKUD SE KOČKA OTÍRÁ O NOHY – OZNAČUJE SVÉ TERITORIUM. V TOMTO PŘÍPADĚ JSTE TO VY

Když se vrátíte domů, kočka se otírá o vaše nohy. Zvíře porovnává vaše tělo s vůní a říká: „To je můj člověk!“

PŘEDENÍ A MHOUŘENÍ OČÍ ODRÁŽEJÍ ŠTĚSTÍ A VDĚČNOST

Zdroj: medium.com

Zdroj: shutterstock.com

Předení je nejznamější způsob vyjádření kočíčí vděčnosti. Je to známka pozornosti, stejně jako i přešlapávání. Předení je prvním zvukovým projevem koťátka. Malé koťě není schopné pít a mňoukat zároveň, proto svým předením jakoby říká matce: „Já jím, vše je v pořádku“.

POKUD SE VÁM KOČKA LEPÍ NA PATY – VYJADŘUJE SVOU LÁSKU

Zdroj: sciencenews.org

Některé kočky se chovají jako psi. Všude následují svého pána. Ale pokud to vaše kočka neudělá, nemyslete si, že vás nemiluje. Pravděpodobně má velmi nezávislý charakter.

Share