Desítky tisíc turistů využily kampaň V Praze jako doma

Kampaně na podporu cestovního ruchu v hlavním městě zvané „V Praze jako doma“ se v létě zúčastnilo více než 60 tisíc lidí, převážně Češi a turisté ze sousedních zemí. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří pražská zoo, Pražský hrad a Petřín.

 

Zdroj: Vprazejakodoma.cz

 

V červnu spustily Prague City Tourism a Magistrát hl. M. Prahy internetový portál www.vprazejakodoma.cz představující program podpory cestovního ruchu, který potrvá do 30. září 2020. V rámci kampaně obdrželi hosté hlavního města, kteří strávili alespoň jednu noc v pražském hotelu, speciální body, které mohly být použity pro bezplatné návštěvy muzeí, galerií a dalších atrakcí. Projektu se zúčastnilo více než 400 ubytovacích zařízení a 80 turistických míst.

 

Zdroj: Blogs.chillingfrogs.com

 

Za jednu noc dostal turista dva body, za které mohl navštívit například Vyšehrad nebo Kinskou zahradu. „Turisté nejčastěji přicházejí do Prahy relaxovat a strávit zde v průměru jednu nebo dvě noci. V rámci kampaně většina turistů navštíví pražskou zoo, Pražský hrad nebo Petřínskou rozhlednu,“ uvedli organizátoři kampaně.

 

Zdroj: Vprazejakodoma.cz

 

Zdroj: Vprazejakodoma.cz

 

„Tento projekt motivoval mě a moji kamarádku na společný rodinný výlet, moje matka přišla do hlavního města poprvé v životě.“ Přes víkend jsme dostali čtyři body a měli jsme čtyři lístky na prohlídku zdarma. Navštívili jsme Pražský hrad, Národní muzeum, Staroměstskou radnici a Vilu Werich,“ podělila se o své dojmy Michaela Schalková.

 

Zdroj: Vprazejakodoma.cz

 

Share