Dívka po dobu pěti let nosila kolem krku kroužky a rozhodla se je sundat: Jak se změnil její krk

Australanka Sydney Tufford se velmi zajímala o historii, zvyky a tradice kmene padaungů žijících v Myanmaru a Thajsku.

Jednu ze starověkých tradic se dívka rozhodla vyzkoušet na sobě. Pět let Sandy nosila na svatém krku speciální kroužky, které tuto část prodlužují.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Všechny ženy kmene padaung začínají nosit tyto kroužky od 5-6 let. Tato neobvyklá dekorace je vyrobena z měděného drátu, který jsou zkrouceny a ze strany vypadájí jako kroužky nebo obruče.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Nikdo přesně neví, proč nosí takové kroužky na krku. Existuje však několik verzí. Někteří říkají, že dekorace slouží jako ochrana proti kousnutí zvířete, jiní tvrdí, že dříve prsteny dělali ze zlata, tak se vlastně ukazovalo jaké májí dívky postavení, a ještě jiní se domnívají, že se mužům tohoto kmenu líbí dlouhý krk, takže ženy z kmene chtějí vypadat v jejich očích krásné.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Přátelé a příbuzní dívky ji příliš nepodporovali. Rodiče se snažili od nápadu odradit, ale neuspěli.

Koneckonců, taková krása je nebezpečná, protože kroužky nedovolují, aby se krk pohyboval normálně. Po čase se svaly v krku stávají slabými, je velmi obtížné otočit hlavu. Sandy dokončila svůj experiment po 5 letech a výsledek se jí líbil.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Po té, co Sydney sundala obruče, ona si samozřejmě změnila svůj krk, a ten se ukázal být o 4 centimetry delší. Na své stránce na sociální síti Syndy napsala, že svého experimentu nelituje, ale opakovat ho nebude.

PSALI JSME: MATKA UTRATILA HODNĚ PENĚZ ZA TO, ABY NEVYPADALA HŮŘ NEŽ JEJÍ DCERA

PŘIPOMÍNÁME: MODELKA CHTĚLA VYPADAT JAKO PANENKA BARBIE: ALE NĚCO SE ZVRTLO

Share