Dodávka vakcíny do Česka bude náročná: Jan Blatný předpokládá, že první dávky by náš stát mohl dostat začátkem roku 2021

S největší pravděpodobností bude první vakcína v Česku na začátku roku 2021, alespoň to předpokládá ministerstvo zdravotnictví. Pro skladování některých vakcín je nutná velmi nízká teplota, tyto vakcíny budou uloženy převážně ve velkých nemocnicích. S největší pravděpodobností se očkování pro rizikové skupiny uskuteční v první polovině příštího roku. Informoval o tom web TN.cz.

Dodání vakcíny do Česka a její šíření po celé zemi bude určitě náročné. Zdá se však, že náš stát je na to připraven a čeká jen na schválení vakcín.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že je nutné počkat na schválení Evropskou agenturou, a to nejdříve 15. prosince. Podle něj se to ale může stát později.

Jakmile se tak stane, bude provedena dodávka vakcíny do fakultních a krajských nemocnic. Některé firmy budou dodávky zajišťovat samy.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Například společnost Pfizer dodá vakcínu okamžitě na určenou dodací adresu, a to do vakcinačních center. Řekl to vakcinolog Roman Chlíbek.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nejdůležitější podmínkou pro přepravu této látky bude chladná teplota. S největší pravděpodobností bude dodávka provedena na suchém ledu.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenbergr předpokládá, že vakcína do jejich nemocnice bude převezena na suchém ledu a pak budou odebírat potřebný počet dávek podle počtu pacientů, kteří budou chtít vakcínu dostat.

Látka bude uložena ve speciálních mrazicích boxech. Skladovací teplota je -80 stupňů.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Blatný předpokládá, že první očkování rizikových skupin obyvatelstva proběhne na jaře příštího roku. Přesnější data zatím nelze říci.

PSALI JSME: “S TOMÁŠEM BYCH NEMOHLA BÝT“: LUCIE ŠAFÁŘOVÁ SVĚŘILA CO MOHLO JEJÍ VZTAH S TOMÁŠEM PLEKANCEM ZNIČIT

PŘIPOMÍNÁME: „ŽIJI TAK, JAK JSEM VŽDY SNILA“: JAK DNES ŽIJE ŽENA, KTERÁ SI MÍSTO MODELÁŘSKÉ KARIÉRY VYBRALA FARMU A 8 DĚTÍ

Share