Janek Ledecký prý odehrál ilegální koncert: o případ se zajímali policisté, podle nich jde o porušení opatření

Hudebník Janek Ledecký je velmi statečný člověk, nicméně kvůli tomu může mít i problémy se zákonem. Kritizoval vládní opatření proti koronaviru a dokonce je označil za „debilní“. O víkendu natáčel spolu s dalšími hudebníky klip, označil ho však za svůj ilegální koncert. To ale přitáhlo pozornost policistů.

Janek Ledecký se s kapelou rozhodl odehrát malý koncert na náměstí v Chotěboři. Čas na to byl vhodný, totiž rozsvícení vánočního stromu.

Ilustrační foto Zdroj: tv.isport.blesk.cz

To upoutalo pozornost policistů, podle nich došlo k porušení stanovených opatření. Zpěvák a kytarista přiznal, že šlo o první nelegální koncert v jeho životě. I když tomu říká natáčení videoklipu.

Řekl Reflexu, že věděli, že by mělo dojít k rozsvícení vánočního stromu a že o tom samozřejmě věděli místní. To znamená, že s velkou pravděpodobností by tam mělo přijít nějaké množství lidí.

Ilustrační foto Zdroj: tv.blesk.cz

„Od svých spolužáků z právnické jsem zjistil, co se má udělat, aby nás rovnou neodvedli v klepetech,“ řekl Janek Ledecký pro Reflex.

Podle něj bylo vše v pořádku až do okamžiku, kdy policie s pořádáním takového koncertu nesouhlasila. Podle nich šlo o porušení protikoronavirových opatření.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Policejní mluvčí Dana Čírtková řekla pro TN.cz, že jde o porušení fungujících opatření, protože podle těchto opatření nebylo umožněno natáčet cokoliv.

Kromě toho natáčení videoklipu často znamená, že během tohoto procesu nejsou přítomni diváci nebo jiní lidé. Poslechnout si ale Janečka Ledeckého spolu s dalšími muzikanty přišli jeho fanoušci a kolemjdoucí.

Ilustrační foto Zdroj: tv.blesk.cz

Zpěvák a kytarista ale trval na tom, že šlo právě o natáčení klipu a že je natočený a lze ho vidět na Facebooku. Proto podle něj v této situaci není za co trestat.

Podle některých právníků to ale není podstatné, jak to nazval, ale podstatné je, co to skutečně bylo. Podle dostupných informací na internetu tam bylo dost lidí.

Ilustrační foto Zdroj: facebook.com

Janek Ledecký zatím situaci s policií nijak nekomentoval. Možná brzy řekne novinářům nebo řekne prostřednictvím svých sociálních sítí, jak se tato situace vyvíjí.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK OZNÁMIL ZAHÁJENÍ BEZPLATNÉHO TESTOVÁNÍ 18. PROSINCE: POKUD POMOHOU PRAKTIČTÍ LÉKAŘI A ZUBAŘI, BUDE SE TO DÍT NA TISÍCÍCH MÍST PO CELÉ ZEMI

PŘIPOMÍNÁME: „MYSLÍM SI, ŽE JE TO HODNĚ KŘEHKÁ VĚC“: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ PŘIZNÁVÁ, O ČEM SE OBÁVÁ PSAT NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share