„Důležité je i zařízení. Z telefonu psaní delších textů v podstatě nemožné“: V čem leží problem domácího vyučování žáků

V posledních dnech narůst nakažených se hodně rychlé zvětšuje. Řada rodičů ale je z toho znepokojená, protože již nyní lze předpokládat, že se školy zavřou stejně jako to bylo na jaře.

Zdroj: idnes.cz

Epidemiology už varuji před druhou vlnou, jak to prohlásilo sousední Rakousko. Vláda ale to ještě odmítá a občané uklidňuje.

Zdroj: extra.cz

Rodiče mnoha děti po celé republika vzhledem k současné koronavirové situaci už mají obavy, že se znovu doje k domácímu vyučovaní děti. Zatím ne všechny děti mají doma zavedený internet, část z rodin stale nemá počítače.

Zdroj: extra.cz

To vyplývá z toho, že během jarního domácího vyučovaní kolem 200 tisíc českých žáků ze základních a středních škol zeměmi obilné spojení se svou školou.

Zdroj: denik.cz

Podle dostupné informace asi 97 procent rodin s potomky mají přistup do internetu. Ve srovnání s Polskem, kde přístup mají 99 procent rodin s dětmi, je to relevantně velký rozdíl.

Zdroj: denik.cz

Problem domácího vyučovaní leží nejen v přístupu k internetu. Někteří rodiny dokonce nemají zařízení, ze kterého by se dalo na internetovou sít¨ připojit. „Důležité je i zařízení. Z telefonu psaní delších textů v podstatě nemožné,“ řekl ředitel sociologického ústavu STEM Martin Buchtík.

Zdroj: denik.cz

Zatím zařízeni, které umožňuje dotaci vnuku chybí nejen žákům, ale konec konců i vyučujícím.

Share