Dušek věří, že denní přírůstky nakažených koronavirem budou menší než jeden tisíc dříve než v polovině příštího měsíce

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek prohlásil, že se Česko dostane na tisíc případů denně a méně dříve než v polovině prosince. Tuto informaci uvedl Radiožurnálu. Je také přesvědčen, že státní svátek 17. listopadu může pomoci k příznivému vývoji epidemie.

Zdroj: Youtube

O tom, že se pod tisícovku nových případů denně dostaneme v polovině prosince řekl o víkendu v televizi Prima bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.

„Myslím si, že to nastane dříve,“ domnívá se Dušek a dodává, že rozhodnou další pracovní dny a státní svátek, který by mohl omezit pohyb obyvatel a snížit počet kontaktů.

Zdroj: Youtube

Denní přírůstky klesají a v neděli přibylo 1887 pacientů s koronavirem. Zdůrazníme ale, že se pořád snižuje počet provedených testů.

Dušek poznamenal, že covid-19 zatím řádí ve všech věkových skupinách. Situace se ale prý může zlepšit u seniorů. Odborník předpokládá, že by se podíl infikovaných seniorů mohl dostat na 10 %, jak tomu bylo v září.

Zdroj: Youtube

V listopadu se toto číslo pohybovalo na úrovní 18,6 procenta. Senioři patří k rizikovým skupinám a existuje větší pravděpodobnost, že budou potřebovat lékařskou péči.

Zdroj: Youtube

Minulý týden bylo nastartováno plošné testování v domovech pro seniory a ukázalo, že téměř pětina klientů jsou nakažení.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: REKORDNĚ NÍZKÝ POČET NAKAŽENÝCH OD ZAČÁTKU ŘÍJNA: V ČESKÉ REPUBLICE V NEDĚLÍ PŘIBYLO 1 887 POZITIVNÍCH TESTŮ NA COVID-19

PŘIPOMÍNÁME: EXMINISTR PRYMULA ZŮSTAL BEZ OCHRANKY: EPIDEMIOLOG UVEDL, PROČ JI POTŘEBOVAL

Share