Rekordně nízký počet nakažených od začátku října: V České republice v nedělí přibylo 1 887 pozitivních testů na COVID-19

České laboratoře za předchozí dobu odhalily 1 887 případů nákazy koronavirem.

Zdroj:youtube

Jedná se o nejnižší denní přirůst od 5. října.

Většina pacientů má mírný průběh nemoci, nebo nemají žádných příznaků.

Celkem od března se pozitivně na COVID-19 otestovalo přes 460 000 lidí, z nichž více než 300 000 pacientů se již vyléčilo.

Zdroj:youtube

Včera byl také zaznamenán nejnižší počet úmrtí na COVID-19 za poslední měsíc, a to 65 pacientů.

Celkový počet úmrtí na koronavir v Česku je 6 208 lidí.

Zdroj:youtube

Dynamika šíření nákazy se zpomaluje a zůstává pozitivní, což potvrzují údaje za poslední týden v porovnání se začátkem listopadu.

Zdroj:youtube

Nejhorší epidemiologická situace je nadále na Havlíčkobrodsku, kde epidemiologové za poslední týden evidovali 707 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Následuje Pelhřimovsko s 689 na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj:youtube

Ministerstvo zdravotnictví nově bude denně zveřejnovat rizikové skore, kterým se bude vláda řídit při rozhodnutí o rozvolňování opatření.

Jedná se především o znovuotevření základních škol, nebo posunutí zákazu nočního vycházení z 21:00 na 23:00 hodin.

Zdroj:youtube

V pondělí vláda také projedná prodloužení nouzového stavu. Šéf resortů zdravotnictví Jan Blatný tak Sněmovnu požádá o jeho prodloužení.

Připomínáme, že nouzový stav zatím platí do 20. listopadu.

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ UVEDL, KDY DO ČESKA DORAZÍ PRVNÍ VAKCÍNY PROTI COVID-19: BUDOU HRAZENY ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍPADŮ KORONAVIRU VE SVĚTĚ PRUDCE PŘIBÝVÁ: WHO ZJISTILA, VE KTERÝCH DNECH JE ZAZNAMENÁNO NEJVÍCE NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY

Share