Dvakrát se neomlouvá: deset málo známých pravidel etikety

Je známo, že pravidla existují na to, aby se porušovaly. Jsou však některá, která je třeba dodržovat. Například pravidla etikety.

Přikrývejte se levou rukou když kašlete

Ve společnosti je pravá ruka považována za sociální, zatímco levá – za osobní. Často používáme pravou ruku při komunikaci s ostatními, takže přikrývání se pravou rukou při kašli je porušením pravidel.

Zdroj: shutterstock.com

Žádné čepice a sáčky

Žena vstoupí do místnosti a posadí se, aniž by si sundala klobouk, a položí si na kolena igelitový sáček. Jsou tady porušení tří bodů – žádné klobouky v místnosti, žádné sáčky místo tašek a žádné tašky na kolenou jako takové.

Zdroj: novate.ru

Taška se nosí na pravém rameni

Tašku byste měli nosit pouze na pravém rameni. A pokládat ji lze také jen na pravou stranu od sebe. Nejsou tyto manipulace příliš pohodlné, ale taková jsou pravidla. Na židli s tvou tašku pověsit také nemůžete.

Vaše taška je vaše břemeno

Hranice mezi povoleným a tabu časem je tenká a nepostřehnutelná. Muž nesoucí ženu v náručí je obdivuhodný, zatímco muž nesoucí ženskou kabelku si zaslouží potrestání. Ve skutečnosti by měla žena tašku nosit sama.

Zdroj: samsonite.ru

Na stůl nic nepokládáme

Na stůl nikdy nedávejte osobní věci: klíče, peněženky, brýle, rukavice a další doplňky. Totéž platí pro mobily.

Neexistuje sůl bez pepře

Pokud Vás u stolu někdo poprosil abyste podali sůl, nezapomeňte ji podat spolu s pepřem. A udělejte to, prosím, proti směru hodinových ručiček.

Zdroj: bash.news

Vlevo od ženy

Etiketa není vždy pohodlná. Ale podle pravidel by měl muž vždy jít vlevo od ženy. To ale záleží na Vás – žena si může vybrat, na které straně bude jít její manžel.

Neomlouvejte se dvakrát

Pokud jste opravdu vinní, musíte se omluvit. Ale pokud nedostanete odpověď, neměli byste se zbytečně ponižovat.

Kdo platí v restauraci

Pokud muž pozve dámu do restaurace a řekne „Zvu tě na večeři“ znamená to a priori „Platím já“. Pokud uslyšíte přátelské „Pojďme do restaurace“, znamená to, že každý platí za sebe.

Zdroj: shkolazhizni.ru

„Nevynášejte odpadky z domu“

Toto je velmi důležité pravidlo chování v málo známých společnostech. Pravidlo je zastaralé, ale podstatu lze pochopit. Takže to, o čem nelze mluvit s ostatními, je: o věku, bohatství, o prasklinách v domě, modlitbě, o skladu léků, o lásce, darech, o česti a hanbě.

Zdroj: lifegid.media

Věděli jste o těchto pravidlech?

Share