„Potřeba mezinárodní solidarity nikdy nebyla důležitější“: Nobelovu cenu míru získal Světový potravinový program za boj proti hladu

Norský Nobelův výbor se rozhodl, že udělí Nobelovu cenu míru za rok 2020 Světovému potravinovému programu.

Zdroj: twitter.com

To bylo oznámeno na stránce Nobelovy ceny na Twitteru.

Zdroj: unhchr.org

Světový potravinový program získal letošní Nobelovu cenu za mír „za úsilí v boji proti hladu, za příspěvek ke zlepšení podmínek pro mír v oblastech zasažených konflikty a za působení v boji proti používání hladu jako válečné a konfliktní zbraně“.

WFP je největší humanitární organizace na světě, která bojuje proti hladu a podporuje bezpečnost potravin. V roce 2019 organizace pomohla asi 100 milionům lidí v 88 zemích.

Zdroj: wfp.org

Organizace hraje klíčovou roli v mnohostranné spolupráci, aby se potravinová bezpečnost stala nástrojem míru, a významně přispěla k mobilizaci členských států OSN k boji proti používání hladu jako válečné zbraně a konfliktu.

Zdroj: ic.rc.org

Pandemie koronaviru situaci hladovějících zhoršuje. Tváří v tvář pandemii organizace prokázala působivou schopnost zintenzivnit své úsilí, uvedl norský Nobelů výbor.

Zdroj: news.un.org

„Potřeba mezinárodní solidarity a mnohostranné spolupráce nikdy nebyla důležitější,“ uvedla předsedkyně norského Nobelova výboru Berit Reissová-Andersenová při vyhlášení ceny.

Zdroj: glassdor.com

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Share