Vědci vypočítali nejvíce nešťastný lidský věk

Vědci ze Spojených států zjistili, že nejnešťastnější období lidského života u většiny lidí je vek v rozmezí 47 až 48 let.

 

Zdroj: youtube.com

 

Je to důsledek biochemických procesů v těle a hladiny hormonů. To bylo jasné po průzkumu údajů ze 132 zemí. Odborníci požádali lidi různého věku, aby hodnotili úroveň své životní spokojenosti. Nejšťastnější období připadá na 18–20 let, poté situace dosáhne svého vrcholu zhruba na 47–48 letech.

 

Zdroj: youtube.com

 

Zároveň mají lidé v rozvinutých zemích krizi ve věku 47 let, v rozvojových zemích 48 let a dva měsíce. Výjimkou jsou Rusko, Čína a Mexiko, kde se období hlubokého zoufalství projevuje ve věku 43 let.

 

Zdroj: youtube.com

 

Tento stav trvá až do 60 let, poté znovu začínají šťastná období a v 70. letech většina lidí znovu cítí největší potěšení ze života.

 

Zdroj: youtube.com

 

Vědci totižto dříve zjistili, že krevní test umožňuje „zachytit“ depresivní změny, než se dostanou do těžké fáze. Zánět a chronická bolest totižto významně přispívají k rozvoji depresivní poruchy.

Zejména během zánětu, a to tak, že aminokyselina tryptofan užívaná s jídlem se v tele přeskupuje na niacin.

Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: „CO JE VÁM DO TOHO, NA KOLIK LET VYPADÁM“: ZA POUHÝCH PÁR TÝDNŮ TENTO PŘÍSPĚVEK PODPOŘILO VÍCE NEŽ 50 TISÍC ŽEN Z CELÉHO SVĚTA

PŘIPOMÍNÁME: PSYCHOLOGICKÝ TEST: VYBRANÉ DVEŘE ODHALÍ VÁŠ PSYCHOLOGICKÝ VĚK

 

Share