“Je tam dobře všem“: Proč dětí s radostí chodí do ZŠ v Trmicích

Učitele základní školy v Trmicích v okolí Ústí nad Labem prokažou spravně motivovat děti, aby ve studiu pokračovaly. To oznámil portál Aktualne.cz.

Zdroj: youtube.com

Ještě na jaře škola uskutečnila den otevřených dveří. Pro zajemce se pracivnici školy popisovali, že pro malé město je typický vysoký úroven nezaměstnaností a nízkou vzdělaností. Zatím celý kraj má sutnou statistiku ohledně dokončování vyučovaní. Každé 7. dítě odejde s vyučovacího procesu dočasně. A to už bud na základce nebo na střední škole.

Zdroj: youtube.com

V ZŠ v Trmicích se protiná několik skupin žáků: Romové, dětí se speciálními vzdělávacími potřeby a žácí z nepodnětného prostředí. V procentech se tyto skupiny budou skoro stejné velikosti.
“Na téhle škole jsem se naučil nebát a respektovat lidi, kteří jsou jiní než já,“ uvedl absolvent.

Zdroj: youtube.com

Ředitelka Marie Gottfriedová explikovala, že často se stavá, když se k nim příchazejí rodiny s účelem opakovat ročník. Hlavním důvidem zatím je, že se s předešlou školou měly obtíže. Trmická zaklada se především věnuje tomu, aby učitelé, dětí a rodiče měly co nejlepší propojený vztah mezi sebou.

Zdroj: youtube.com

Navíc se v škole skoro nemění vyučující, a každý z nich je nejlepším ve svém oboru. To je minění Marty Miklušákové z Agentury pro sociální začleňování. “Je tam dobře všem,“ promluvila na závěr Miklušáková.

PSALI JSME: PARLAMENT SCHVÁLIL NÁHRADNÍ VÝŽIVNÉ PRO DĚTI: JANA MALÁČOVÁ UVEDLA, ŽE BY TO MOHLO POMOCI 24 000 DĚTÍ KAŽDÝ ROK

ČTĚTE TAKÉ: KDYŽ MATKA ŘEKLA, CO JEJÍ DÍTĚ DĚLÁ, NIKDO JÍ NEVĚŘIL: PAK ŽENA NATOČILA VIDEO

Share