Elon Musk předstihl Warrena Buffetta na seznamu nejbohatších lidí na světě

Majetek Elona Muska se 10. července zvýšil o 6,1 miliardy dolarů v důsledku růstu akcií Tesly, zatímco Buffett se na začátku týdne rozloučil s 2,9 miliardami dolarů které poslal na charitu. Kromě Buffetta předjel Musk další čtyři miliardáře.

Zdroj: Businessinsider.com

Zakladatel vesmírné společnosti SpaceX a Tesla CEO Elon Musk se stal bohatším než předseda představenstva Berkshire Hathaway Warren Buffett.

Podle hodnocení Bloomberg Billionaires Index se majetek Elona v pátek 10. července zvýšil poté, co akcie Tesla vzrostly o 11%, o 6,1 miliardy dolarů. Nyní se majetek Elona Muska odhaduje na 70,5 miliardy dolarů.

Zdroj: Businessinsider.com

Musk se posunul na sedmé místo, a v žebříčku a předjel několik miliardářů najednou. Kromě Buffetta porazil šéf Tesly spolumajitele L’Oreal Francoise Betancourt-Myerse, spoluzakladatele Oracle Larry Ellison-a, majitele Reliance Industires a nejbohatšího muže v Asii, Mukesh Ambani-ho a spoluzakladatele Google Sergeje Brina.

Zdroj: Businessinsider.com

Podle Bloomberg, v 49 letech Musk vlastní asi pětinu akcií Tesla, což tvoří většinu jeho jmění. Podíl výrobce elektrických vozidel v letošním roce vzrostl o 269%. Je také majoritním akcionářem společnosti SpaceX, hodnotu cenných papírů společnosti odhaduje trh na 15 miliard USD.

Buffettovo bohatství se snížilo tento týden po darování 2,9 miliardy dolarů na charitu. Buffett v jeho 89letech daroval od roku 2006 na charitu přes 37 miliard dolarů, uvedla agentura Bloomberg.

Zdroj: Businessinsider.com

Minulý týden se Elon Musk rozhodl prodat čtyři domy v Los Angeles. Dříve podnikatel uvedl, že nebude mít svůj vlastní domov, protože „majetek ho táhne dolů“ a jak řekl „Nepotřebuji peníze. Věnuji se Marsu a Zemi. Nemovitost mne jen táhne dolů“.

Share