„Největší z nich vážil 1300 gramů“: Příběh matky s třemi syny trpícími dětskou mozkovou obrnou

Každá matka chce porodit zdravé a silné dítě. Bohužel někdy se miminka mohou narodit s různými abnormalitami. Tato žena má tři syny a všichni s diagnózou dětská mozková obrna.

Před svým dlouho očekávaným těhotenstvím žila Ekaterina ve šťastném manželství pět let. Manžel byl starší a měl dospělou dceru z prvního manželství. Zprávu o těhotenství své ženy přijal s radostí.

Zdroj: woman.ru

Na ultrazvukovém vyšetření bylo zjištěno, že Ekaterina nosí dvojčata. Žena byla velmi šťastná.

Zdroj: woman.ru

Čas plynul, těhotenství probíhalo normálně. Lékaři předepsali nový ultrazvuk, kde se ukázalo, že bude mít trojčata.

Ale ve 26. týdnu těhotenství šla do nemocnice. Zbývající tři týdny před narozením synů strávila na jednotce intenzivní péče: ledviny ani srdce ani játra nezvládaly trojnásobnou zátěž. Žena byla neustále pod dohledem lékařů. O tři týdny později si lékaři uvědomili, že udržení těhotenství může vést k tragédii, proto bylo rozhodnuto rodit císařským řezem.

Zdroj: woman.ru

Děti se narodily předčasně. Chlapci se narodili ve stejný den – 20. dubna 2005. Největší z nich vážil 1300 gramů. Dálší dva 1200 a 800 gramů. První dva měsíce byli ve speciálních boxech. Jakmile se stav chlapců zlepšil, byli propuštěni domů.

Zdroj: woman.ru

Kluci byli pojmenováni po třech apoštolech Ondřej, Peter a Pavel. A ve deseti měsíců jim byla diagnostikována dětská mozková obrna. V tom okamžiku se pro ženu všechno stalo šedým a ponurým, ale bylo nutné se s tím nějak učit žít dál.

Zdroj: woman.ru

Děti potřebovaly péči, komplexní léčbu a činnosti zaměřené na zlepšení pohybových dovedností. To vyžadovalo značné množství peněz. Kdysi úspěšné podnikání manžela se začalo rozpadat. Peníze chyběly a měl s tím velké starosti. Všechny tyto problémy podlomily zdraví muže a v roce 2015, po dlouhém onemocnění, zemřel v nemocnici v Novosibirsku.

Zdroj: woman.ru

Odchod manžela byl skutečným šokem nejen pro Ekaterinu, ale také pro syny.

Zdroj: woman.ru

Příběh matky s třemi dětmi byl zaznamenán místními médii. Po tom jim začali pomáhat různé dobročinné nadace a nelhostejní lidé. Gubernátor regionu přidělil speciální auto pro chlapce. Dali jim také invalidní vozíky, protože kluci sami nemohou chodit.

Zdroj: woman.ru

V současné době chlapci studují na speciální škole, ve které pracují specialisté v oblasti adaptivní tělesné výchovy. Všechny tři kluci mají různé povahy.

Zdroj: woman.ru

Ondřej vede svůj youtube kanál, nahrává videa o svém životě. Pavel hodně čte a studuje angličtinu. Peter má těžší formu nemoci a nemůže se pohybovat samostatně. Ekaterina tráví podstatnou část svého času se svými syny. Když chlapci jsou ve škole, navštěvuje různé kurzy, aby zpestřila svůj život.

Zdroj: woman.ru

Share