Epidemie přivedla značné změny státu: Jak budou šetřit ministerstva po koronakrizi

Češi kvůli epidemii šetří nejvíce. Od začátku epidemii si naspořili nejvíce peněz za posledních mnoho let. Tím pádem méně musí utrácet i ministerstva a příští rok budou muset vyhýbat kupříkladu se dražším akcím a dalším aktivitám.

Zdroj: youtube.com

Resort kultury dle mluvčí Petry Hruškové bude například šetřit na elektřině a plynu, a podle předpokladu částka bude stanovit až o 17 milionů méně než v letošním roce.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Od vypuknutí epidemii COVID-19 na začátku roku 2020 se začali značné změny, které způsobily to, že občane začali šetřit. Částečně změny prospívají tomu, že se stát šetří, jako například to, že se mnoha společnosti mají již dálkový typ práci, zatímco jiné omezeni zvětšují státní dluh.

Zdroj: esemes.cz

I když resort kultury již má naplánováno jak ušetřit, velká část ministerstev s obtížemi si dovedou představit jak mají šetřit. Ministerstvo vnitra podle mluvčí je nyní na hranici svých možnosti jak našetřit.

Ministerstva školství, práce či zemědělství zatím budou rozhodovat o změnách až po finálních debatách o státním rozpočtu.

Share