Počet hospitalizovaných denně stoupá: V Pátek v ČR přibylo nad 11 tisíc nakažených

Minuly pátek počet nakažených přesáhl poprvé 9 tisíc lidi, teď počet případů nákazy koronavirem přesáhl 11 tisíc. Zdravotníci denně dělají velké množství testů, a tento pátek odhalili až 11 105 nakažených covidem.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví zemřelo 1283 pacienty. Denně také stoupá počet hospitalizovaných. Je jich v nemocnicích 3120. 551 lidi se nachází ve vážně stavu.

Zdroj: dw.com

Celkový počet nakažených od jara je 160 112 lidi. Za 17 dnů v říjnu přibylo 89 tisíc nakažených koronavirem. V říjnu poprvé počet nakažených denně přesáhl 9 tisíc.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že stejný počet nakažených denně můžeme očekávat ještě dalších dva týdny. Podle zdravotníků, počet hospitalizovaných se také zvýší.

Zdroj: ntinews.ru

Nejrychlejší šíření koronaviru je momentálně v okrese Plzeň, kde v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je 699 nakažených. Okres Příbram má 678 nakažených, 670 má Uherskohradišťsko.

Kvůli covidu v České republice, ve středu vláda zpřísnila opatření. Momentálně všechny školy mají distančního výuku. Proběhlo také uzavírání všechno restauraci a barů. Maximální počet shromáždění je 6 lidi.

Zdroj: rbc.ru

Share