Epidemiologická situace se zhoršuje a vláda bude zpřísňovat opatření: dotknou se otevírací doby hospod

Vláda se v pondělí zabývala aktuální epidemiologickou situací. Podle premiéra Andreje Babiše se totiž zhoršuje, ale ministr zdravotnictví Jan Blatný se zatím nechce vracet do 4. stupně. Nabízí proto zpřísnění některých opatření ve 3. pásmu. Jedním z nich bude uzavření restaurací už od 20:00. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Zdroj: youtube.com

Jan Blatný prohlásil, že se Česká republika zatím do 4. stupně nevrátí, i kdyby rizikové skóre bylo nad 60 body během úterý. Zpřísní se však některá opatření.

Ministr uvedl, že opatření budou zamířená na skupiny lidí, kteří se nechovají zodpovědně. Podle Blatného se kvůli tomu zvyšují počty nakažených. „To, že došlo k zastavení poklesu a že se skóre zvýšilo, není zatím odrazem rozvolnění z minulého týdne,“ dodal šéf rezortu.

Zdroj: gettyimages.com

Od středy restaurace a hospody budou muset uzavřít již od 20:00. Nyní mohly mít otevřeno do 22:00 a mnoho z nich to údajně nedodržovaly. Zakazuje se také pití alkoholu na veřejnosti.

Blatný je přesvědčen, že se snižování počtu nových případů zastavilo kvůli přeplněným barům či zneužitím výdejových okének.

Zdroj: youtube.com

Nově sportovci budou moci sportovat bez ochrany dýchacích cest, pokud budou mít test maximálně 48 hodin starý. Navíc ministr zdravotnictví řekl, že se Evropské středisko pro kontrolu nemocí nyní považuje antigenní testy stejně účinné jako PCR.

Ministři vyzývají lidi, aby opatření dodržovali a zdůraznili, že vakcínu proti koronaviru uhradí zdravotní pojišťovny. Očkování při tom bude dobrovolné.

Zdroj: gettyimages.com

Kabinet se také rozhodl požádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Aktuálně platí do 12. prosince. Velká část poslanců však už předem prohlásila, že návrh vlády podporovat nebude.

Vláda se nedohodla na obnovení lyžařských středisek kvůli špatné epidemiologické situací.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK UVEDL, ŽE ZATÍM NEVIDÍ SMYSL ZPŘÍSŇOVAT OPATŘENÍ: MINISTŘI BUDOU JEŠTĚ DISKUTOVAT, JAK DÁL

PŘIPOMÍNÁME: PAVEL NOVÝ ODHALIL, KOLIK MU ZAPLATILI ZA NATÁČENÍ VE FILMU S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT

Share