Jan Hamáček uvedl, že zatím nevidí smysl zpřísňovat opatření: ministři budou ještě diskutovat, jak dál

Index rizika podle protiepidemického systému PES vzrostl na 64 bodů, což odpovídá opět 4. stupni. Ministr vnitra Jan Hamáček ale uvedl, že nemá smysl měnit opatření po pěti dnech minulých změn. Proto se to zatím s největší pravděpodobností nestane, řekl během tiskové konference.

Ke zmírnění opatření došlo ve čtvrtek 3. prosince, kdy se Česko posunulo ze čtvrtého stupně na třetí. Mnoho obchodů, restaurací, barů, hospod, posiloven a dalších služeb začalo fungovat znovu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle Jana Hamáčka by vláda měla postupovat předvídatelně, občané by měli vědět, na co se mají připravit. Je to jen 4 dny po 3. prosinci.

„Určitě teď není na stole, že bychom projednávali zpřísnění. Očekávám debatu, jak dál,“ řekl Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra dodal, že nerozumí smyslu měnit opatření, protože to občany ještě více zamotá. Rozhodnutí zpřísnit opatření by bylo možné až po několika dnech, kdy bude jisté, že se situace zřejmě začne zhoršovat.

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček ale v neděli řekl, že návrat do 4. stupně je velmi pravděpodobný.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra také naznačil, že by se možná mohly změnit výpočty některých ukazatelů. Například nyní se počítají výsledky PCR testů, ale ne antigenních testů.

Možná budou spočítány i výsledky antigenních testů. Někteří odborníci to ale kritizují, vysvětlují, že výsledky antigenních testů nejsou tak spolehlivé jako PCR testy.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček se v neděli také vyjádřil, že řada lidí porušuje opatření a tím ohrožuje zdraví a životy dalších lidí.

Ministr uvedl, že si uvědomuje, že současná situace zlobí všechny, ale epidemie koronaviru je nejen v Česku, ale i ve zbytku světa.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ale jedním z mála způsobů, jak bojovat proti epidemii, je zodpovědné chování každého vůči ostatním. Dodal také, že v některých nemocnicích je stále těžká situace a spousta zdravotníků nyní velmi tvrdě pracuje.

Proto se mu velmi nelíbí, že mnoho lidí, kteří opatření porušují, nerespektuje práci zdravotníků.

PSALI JSME: ČESKÁ BARBIE GABRIELA JIRÁČKOVÁ PROZRADILA, JACÍ MUŽI SE JÍ LÍBÍ, A JAK NA JEJÍ ZÁKROKY REAGUJE RODINA

PŘIPOMÍNÁME: PAVEL NOVÝ ODHALIL, KOLIK MU ZAPLATILI ZA NATÁČENÍ VE FILMU S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT

Share