Počet lidí, kteří nákazu koronavirem nepřežili, překonal hranici jednoho milionu: Pandemie přitom prý ani zdaleka ještě nedosáhla vrcholu

Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 ve světě překonal hranici jednoho milionu. Informoval o tom server Worldometer s odvoláním na své výpočty.

Nemoc covid-19 prý zdaleka přitom nedosáhla vrcholu.

Zdroj: ntv.ru

Celkově bylo od začátku pandemie potvrzeno více než 33 milionů případů koronaviru a více než 24,5 milionu lidí se z nákazy COVID-19 zotavilo.

Zdroj: dw.com

Nejvyšší počet infikovaných a smrtelných případů byl zjištěn ve Spojených státech (7 297 802 infikovaných, 209 273 úmrtí).

Za nimi následuje Indie (6 047 690 nakažených, 95 075 úmrtí).

V Brazílii zaznamenali 4 719 099 případů nákazy koronavirem a úmrtí 141 503 lidí s nemocí covid-19.

Zdroj:24.kz

V mnoha zemích nyní dochází k nárůstu nových případů infekce. Například v Itálii, Íránu, Španělsku.

Zdroj: centralasia.media

V Izraeli došlo k zákazu tradičních oslav nejdůležitějšího židovského svátku Jom Kipur (Smíření).

„Je to zvláštní den. V ten den chodí všichni Židé do synagógy. Dnes to není tak snadné, proto se modlíme na ulici a prosíme Boha, aby nám dal dobrý rok. Věříme, že nám Bůh pomůže,“ ujistil obyvatel Jeruzaléma.

Zdroj: focus.ua

Obyvatelé španělského hlavního města v karanténě uspořádali protest. Protestující požadovali posílit místní systém zdravotní péče a vybavit nemocnice.

Zdroj: youtube.com

Mexiko je mezi světovými lídry v počtu mrtvých s nemocí covid-19. Podle úřadů je příliš brzy na oslabení omezujících opatření.

Share