„Evropská komise to dělá přesně opačně“: S jakým návrhem Evropské komise vyjádřil nesouhlas český vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček

Nedávno předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová seznámila členy EU s novým návrhem.

Zdroj: vlada.cz

Jde o zmenšit množství emisí skleníkových plynů o pětapadesát procent za necelých deset let. Dle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka pro Českou Republiku to reálné není.

Komise by dle Havlíčka to musela od začátku souhlasit s evropskými státy. Leyenová tvrdí, že takový úkol je dosažitelný a ke konci bude mít úspěch.

Zdroj: e15.cz

Havlíček zatím uvedl, že k roku 2030 pro ČR to není možné, musí se nejprve regulovat počet průmyslových jednotek. Vicepremiéra promluvil o tom, že Česko chápe proč je to nutné ale zaleží to na každém státu zvlášť, protože každý stát má jinak vybudovanou průmyslovou či dopravní infrastrukturu.

Zdroj: zboziaprodej.cz

Dodal, že i Evropská komise by měla dávat návrhy i s přehledem na nynější hygienický stav kvůli velkému šíření infekční nemoci COVID-19 celou Evropou.

Zdroj: e15.cz

„Evropská komise to dělá přesně opačně,“ řekl Havlíček. Již na konci jara mluvil o tom, že by tuzemsko mělo zmenšit množství skleníkových plynů do roku 2030 o čtyřicet až pětačtyřicet procent proti roku 1990.

Share