Fantastická socha mění vzhled v závislosti na ročním období

V jedné z největších botanických zahrad v Evropě, která se nachází v Anglii, je unikátní socha lesní víly. Tato socha byla vytvořena bratrem a sestrou Pete a Sue Hill již v roce 1997.

Zdroj: Lifter.com.ua

Ruce umělců vytvořily živou sochu v podobě spící ženy. Nejúžasnější věc je, že vyřezávané vlasy a oblečení vždy vypadají jinak, v závislosti na ročním období a květu různých rostlin.

Zdroj: Lifter.com.ua

Některé rostliny jsou nahrazeny jinými, a proto se mění i vzhled „holčičky“.

Zdroj: Lifter.com.ua

Takový pohled najdete, když je celé tělo sochy i obličeje pokryto zeleným mechem a na hlavě rostou svěží šťavnaté „vlasy“. V období podzim-zima a brzy na jaře vypadá „lesní víla“ vybledle a nenápadně.

Zdroj: Lifter.com.ua

Socha je vytvořena na základě dřevěného rámu. Hlína byla nanesena na horní část těla, kde byla přidána směs cementu a písku s hlínou pro vytvoření obličeje.

Zdroj: Lifter.com.ua

Aby lišejník rostl na soše, museli jí autoři nanést jogurtem. Vlasy jsou vytvořeny z lesního ostřice a crocosmie, oblečení je získáváno z popínavých rostlin.

Zdroj: Lifter.com.ua

Pokud si chcete sami prohlédnout krásu této živé sochy, pak jděte do Ztracených zahrad v Heliganu, které se nacházejí v anglickém kraji Cornwall.

Zdroj: Lifter.com.ua

Tam, jděte po lesní cestě a uvidíte na zemi krásnou lesní vílu.

Share