Devatenáctiletý chlapec se nebál spěchat do hořícího bytu, aby zachránil tříleté dítě

Skutečný hrdina!

V sedm hodin večer, v okrese Traktorozavodsky ve městě Volgograd, došlo k požáru bytu ve dvoupodlažní budově. Z oken se vylil tmavý kouř a lidé se začali shromažďovat poblíž domu. Jeden ze svědků zavolal hasiče. Byl to právě Nikita Gladkikh, který má pouhých 19 let a dokázal skutečnou odvahu!

Zdroj: Storyfox.ru

Chlapec přišel k babičce a když nebyla doma, čekal na ní na ulici. „Byl jsem první, kdo viděl, jak se v domě začal šířit požár.“ A soused řekl že je uvnitř dítě. Nebyl čas přemýšlet. Běžel jsem na verandu, bylo tam hodně kouře. Děti jsou pro mě velmi důležité, tak jsem vyrazil dveře a doslova zakopl o dítě v chodbě. Už bylo v bezvědomí. Zjevně se dítě snažilo dostat ven, ale ztratilo vědomí. Dítě jsem tedy vzal jsem venku.“

Zdroj: Storyfox.ru

Dítě již nevykazovalo známky života. Ale naštěstí v tu chvíli přišel na záchranu 37letý Sergej Michajlov, který ho znovu oživil. „Bydlím v domě naproti, opravoval jsem jen balkon.“ Uzřel jsem oheň a spěchal jsem tam, jak jen se dalo. Sotva běžel, když vynesli dítě z ohně. Vzal jsem si to na starost a pokusil se ho resuscitovat, několikrát přitlačil na hruď. Vdychnul jsem do hrdla a dítě se nadechlo.“vzpomíná Sergey.

Zdroj: Storyfox.ru

Když viděl, že chlapec dýchá, předal ho očitým svědkům. Dítě má menší popáleniny a ve vlasech se mu roztavil plast. Očití svědci řekli, že rodina by měla mít dvě děti. Sergey a Nikita proto bez váhání roztrhali ručník, aby přes nej dýchali, a pospíchali do hořícího bytu. „Viditelnost byla jen dvacet centimetrů.“ Baterka nepronikla hustým kouřem. Obešli jsme všechny pokoje. Ale nenašli jsme druhé dítě, pak se ukázalo, že je se svými příbuznými, “řekl Nikita. V tu chvíli dorazili hasiči a sanitka. Ukázalo se, že v hořícím bytě byli opilá babička a dědeček. Jejich vnuk byl vzat do nemocnice s popáleninami a hrdinové bylo slíbeno, že budou odměněni.

Zdroj: Storyfox.ru

Share