Fiala považuje předchozí kroky vlády za chaotické, což je důvodem zhoršení situace: nyní chce chránit učitelé a nastartovat testování v lékárnách

Předseda ODS Petr Fiala si myslí, že vláda zanedbala ochranu učitelů. Podle něho bylo rozumné neposílat respirátory seniorům, ale zaměstnancům škol. Politik rovněž dodal, že nepodpoří, že ODS nepodpoří obnovení nouzového stavu.

Zdroj: cnn.iprima.cz

Petr Fiala po vládě chce, aby nová opatření měla logiku a nebyla tak chaotická, jak tomu bylo před časem. Prioritou je nechat co nejdéle v provozu školy, služby a podniky.

Zdroj: tn.nova.cz

Šéf občanských demokratů také chce vědět, podle kterých kritérii se nyní vláda řídí, protože zde stále funguje tzv. semafor, který ukazuje situaci v regionech.

„Zatím jsme žádná systémová opatření neviděli, jen chaos, zmatek a selhávání vlády,“ prohlásil Fiala s tím, že se nyní musí chránit rizikové skupiny, ke kterým patří i učitelé.

Zdroj: Youtube

Fiala je také spokojen s tím, že došlo k výměně ministra zdravotnictví a obnovení Ústředního krizového štábu. Není ale spokojen s postupy vlády, které prý vedly ke zhoršení situace.

„Teď je potřeba udělat několik kroků. Je potřeba chránit ohrožené skupiny ještě intenzivněji, než se to dělá,“ říká Petr Fiala s tím, že k těmto skupinám patří i učitelé.

Zdroj: seznamzpravy.cz

To údajně pomůže udržet v chodu školy co nejdéle. Proto Fiala považuje za správné posílat respirátory učitelům.

Opozice nově navrhuje testování v lékárnách a tvrdí, že to pomůže zvýšit kapacity. S premiérem Andrejem Babišem předseda ODS o tom nemluvil, ale předpokládá, že to navrhne ministru Prymulovi.

Zdroj: novinky.cz

Petr Fiala také odmítá schválení nouzového stavu, protože k tomu nevidí důvod. Podle politika je důležité nevypínat ekonomiku, o čem mluví i vláda.

Během voleb Fiala chce udržet demokratickou většinu v Senátu a nechat v jeho čele Miloše Vystrčila.

Zdroj: info.cz

V krajských volbách ODS chce získat pozici hejtmana, protože už dlouho ji nikde nemá.

Fiala rovněž řekl, že po krajských volbách bude prohlášeno, jaké opoziční bloky půjdou do voleb do Sněmovny, a jaké strany v nich budou.

Zdroj: extra.cz

Share