Harry a Meghan se začali míchat do amerických voleb: Šéf Bílého domu okamžitě to okomentoval

Včera se 39letá Meghan Markle a 36letý princ Harry objevili v éteru kanálu ABC v rámci akce časopisu Time „Sto nejvlivnějších lidí naší planety“.

Toto bylo první společné vystoupení vévodů ze Sussexu v televizi poté, co opustili povinnosti královské rodiny.

Zdroj: spletnik.ru

Ve videu, které bylo natočeno na zahradě domu páru, Meghan jako občanka USA vyzvala voliče, aby hlasovali v nadcházejících prezidentských volbách v listopadu.

Zdroj: expres.cz

„Do voleb zbývá šest týdnů a včera byl den registrace voličů. Každé čtyři roky nám říkají to samé, že toto jsou nejdůležitější volby našich životů.

Ale tyhle opravdu jsou! Když volíme, ukazujeme naše hodnoty a naše hlasy jsou slyšet. Váš hlas je připomínkou, že vám na tom záleží. Zasloužíte si být slyšet,“ řekla vévodkyně.

Zdroj: expres.cz

„Čím blíže je listopad, tím důležitější je, abychom odmítli projevy nenávisti, dezinformace a online negativitu. Když špatné převáží to dobré, ať už si to uvědomujeme, nebo ne, narušuje to naši schopnost soucitu, schopnost vžít se do kůže někoho jiného. Je čas nejen přemýšlet, ale také jednat,“ poznamenal Harry.

Zdroj: politeka.net

Ve svém projevu Meghan také poděkovala těm, kteří letos projevili odvahu, a upozornila na vědce a zdravotníky, kteří bojují proti koronaviru, i na ty, kteří vystupují proti bezpráví a nerovnosti.

Americký prezident Donald Trump komentoval video natočené princem Harrym a jeho manželkou Meghan.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu ve videu vyzývají Američany, aby se zúčastnili nadcházejících prezidentských voleb. Zároveň dvojice ne kampaňuje za republikánského Trumpa ani demokrata Joe Bidena.

Zdroj: spletnik.ru

Šéf Bílého domu řekl, že nikdy nebyl fanouškem Meghan a popřál Harrymu hodně štěstí. „Bude to pro něj užitečné,“ naznačil politik.

Share