Francouzští vědci objevili na ostrově Korsika dokonalý nový druh zvířat. Toto je velmi vzácný druh kočičí rodiny

Stačí se podívat na fotografie malého zvířete a bude zřejmé, že tento druh se velmi liší od běžných koček. Protože nový vzhled je směsí kočky a lišky a je nazýván ghjattuvolpe. Tým vědců objevil nový druh kočičí rodiny na francouzském ostrově Korsika ve Středozemním moři. Po celá desetiletí se místní obyvatelé pokusili chytit a popsat divoké zvíře, ale dokázali to zcela nedávno.

Historie objevu ghjattuvolpe vypráví ScienceAlert.

Po mnoho let se organizace National Hunting and Wildlife Agency pokusila najít zvíře, které by prozkoumalo. Místní obyvatelé již dlouho věděli o jeho existenci a vytvořili o ní legendy.

Zdroj: thelocal.fr

Poprvé byl náhodně chycen v kurníku v roce 2008, poté se vědci začali zajímat o divoké zvíře. V roce 2012 zoologové nastavili pasti na sběr živočišné DNA – dřevěné tyčinky, na které byla použita vůně přitahující kočku. Ghjattuvolpe byl částečně kočkou, cítil vůně dřevěných tyčinek a nechal na nich srrst, což byl ideální materiál pro výzkum druhu.

Zdroj: thelocal.fr

Od roku 2016 se vědcům podařilo chytit 12 zvířat a každé z nich bylo označeno elektronickými čipy pro sledování. Zjistili tedy, že tento druh žije na ostrově více než 6500 let a jeden samec žije v horách v nadmořské výšce až do 2500 metrů.

Zdroj: thelocal.fr

Ghjattuvolpe se liší od běžné domácí kočky. První zřejmá odlišnost je ve velikosti. Délka takového zvířete dosahuje 90 centimetrů. Jejich muskulatura je mnohem silnější než u kočky a spíš je taková, jak má liška. Kromě toho mají zvířata široko nasazené uši, krátké vousy a dlouhé špičáky a velmi hustou srst, která je chrání před blechami a klíšťaty.

Zdroj: thelocal.fr

 

Share