Hamáček promluvil o zhoršujících se parametrech indexu rizika: další rozvolňování opatření je v ohrožení

Vicepremiér Jan Hamáček uvedl, že některé parametry hodnocení epidemie koronaviru a denní nárůsty nakažených neklesají tak rychle, jak si všichni přejí. Informaci zveřejnil web idnes.cz.

V ohrožení je proto rozvolňování v příštím týdnu, o kterém se nedávno mluvilo. Navíce se podle Hamáčka situace v některých regionech zhoršuje.

Zdroj: youtube.com

„Všichni netrpělivě očekávají, jak dopadne skóre protiepidemického systému (PES) v následujících dnech,“ řekl šéf Ústředního krizového štábu s tím, že není zatím jasné, jestli k dalšímu rozvolňování dojde.

Hamáček upozornil, že v některých krajích rizikové skóre neklesá, a dokonce se zvyšuje. V ohrožení je tak posun České republiky do 3. pásma v protiepidemickém systému.

Zdroj: youtube.com

Ministr dodává, že vláda je zatím opatrná a bude sledovat situaci v následujících dnech.

Nedávno ministři zdravotnictví a průmyslu Jan Blatný a Karel Havlíček uvažovali o tom, že by se od pondělí mohly otevřít obchody a restaurace. Hamáček to však slíbit zatím nemůže.

Zdroj: youtube.com

Vicepremiér poznamenal, že včerejší čísla jsou poměrně vysoká a nechce, aby se opakovala situace z léta, kdy se rozvolňovalo příliš brzy. Hamáček také nevidí důvod měnit systém PES a dodávat nové výjimky, protože jinak to ztratí přehlednost.

Zatím se index rizika drží na 57 bodech, což by mohlo posunout Česko od pondělí do 3. pásma. Stoupají však některé parametry, které se během výpočtů používají.

Zdroj: youtube.com

Zvýšilo se totiž reprodukční číslo z 0,72 na 0,93 a také přibývá více nových případů nakažení koronavirem ve srovnání s minulým týdnem.

ÚKŠ se také zabýval plošným testováním a zásobováním ochrannými pomůckami. Česko pošle jejich část do Arménie, která o pomoc požádala.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PŘIPRAVUJE DALŠÍ TABULKY: BUDE SE JEDNAT O DOPLNĚK K PES

PŘIPOMÍNÁME: PAŠERAČKA HLŮŠKOVÁ PROMLUVILA Z VĚZENÍ O SVÝCH PRÁVNÍCÍCH: JEDEN Z NICH JÍ PRÝ NABÍZEL NECHUTNÉ NÁVRHY

Share