Hasiči museli přijet na natáčení seriálu Slunečná: „Vypadalo to všechno hodně reálně, až se tajil dech“, přiznala Eva Burešová

Během natáčení seriálu Slunečná museli přijet i hasiči. To bylo nutné udělat pro natáčení, protože tam byla scéna podpálení auta Janka. Scéna se natáčela v noci, byla docela tma a chladno, ale i tak se všichni herci a celý štáb zahřáli. Natáčení bylo velmi nebezpečné a náročné, ohně bylo opravdu hodně.

Pro Janka Linharta (Marek Lambora) nastaly těžké časy, přijde o vše, co měl – byznys, peníze a vliv. Zbude mu jen auto, ale nebude moci dlouho používat.

.

Roman Maxa (Filip Tomsa) se rozhodne toto auto zničit, a tak se uchýlí k nezákonnému způsobu. Podle scénáře podpalí auto a z místa činu zmizí.

Takové natáčení bylo náročné, takže tam byli přítomní hasiči a hodně práce dělali filmoví pyrotechnici.

.

Tato scéna se natáčela zhruba deset hodin. Herečka Eva Decastelo prozradila, jak to všechno bylo.

Řekla, že atmosféra během natáčení byla fascinující. Situace byla zcela pod kontrolou.

.

„Kdy auto zapálili, běhal kolem režisér, který je naváděl, jak mají hasit, aby to na kameru vypadalo dobře“ popsala Eva Decastelo. Byla tam jako přihlížející aktérka.

Dodala, že když hasili hořící auto zepředu, na druhé straně auta se objevil obrovský požár. Spousta herců se toho hodně bála, prý už to bylo moc.

.

„Teprve až při třetím opakování záběru jsme zjistili, že v celém autě jsou rozvedené plynové trubky, kterými regulují požár“ vysvětlila Eva Decastelo, jaké triky používají při natáčení filmů.

.

Hasiči pro všechny označili bezpečnou vzdálenost od požáru. Herci hráli převážně beze slov.

Podle Evy Burešové tam byla skvělá scéna s Týnou (Eva Burešová). Pak se před kamerami odehrálo drama a vypadalo to velmi hezky.

.

Týna tehdy obvinila Sylvu a Štěpána ze zapálení auta. V tu chvíli musela hodně křičet. To vše bylo natočeno bez záznamu zvuku, protože zvuky hořícího vozu by neumožňovaly zaznamenat hlas herců.

Eva Burešová také přiznala, že tyto natáčení byly skutečně náročné, ale přitom vše vypadalo velmi divadelně a krásně.

.

Po této scéně se fanouškům líbily některé fotografie. Použili Photoshop a vytvořili vtipné obrázky.

.

Například Eva Burešová, Lukáš Langmajer a Marek Lambora vypadali jako postavy slavného filmu Harry Potter. Takhle si z nich dělali legraci fanoušci, ale i samí herci si to užili.

„Vypadalo to všechno hodně reálně, až se tajil dech“ dodala Eva Burešová.

Share