„Houbařský ráj. Tolik hřibů jsem ještě neviděla“: Kde se dá najít v letošním podzimním období nejvíce hub a co tomu přispělo

V lesních krajinách západních Čech k začátku podzimního období začaly ve velkém množství růst houby. Houbaří se tam mohou najít hříbky, křemenáče, kozáky i lišky.

Zdroj: novinky.cz

Z jedné části lesa mohou růst hned na okrajích podél silnice, někde zas musí za nimi dál do lesa. Občas se dá natrhat i více různých houby na stejnem místě.

Zdroj: novinky.cz

Mnoho lidi se tím chlubí i na sociálních sítích. Třeba Soňa Vitnerová z Jenišova v okolí Karlových Varů zveřejnila příspěvek, který pojmenovala houbařským rájem. Dodala, že tolik hřibů v životě za jedu sezonu ještě neviděla.

Zdroj: idnes.cz

Spolu se svým partnerem nasbírala do kabátu spoustu hub. Následující den přidala ještě několik fotek. „Den číslo dva – 120 hříbků,“ uvedla houbařka Vitnerová.

Zdroj: idnes.cz

Roman Šilpoch z Karlových Varů také sdílel na internetu. Uvedl, že se na prvním místě se mu nepodařilo najít skoro nic. “Pak jsme ale popojeli až k Šindelové na Sokolovsku a tam jsme během chvíle nasbírali asi třicet praváků,“ popsal.

Zdroj: idnes.cz

Šilpoch dokonce mluvil i s bývalým šéfem horské služby Rudolfem Chladem a ten mu řekl, že houby mají rádi vyšší nadmořské výšky cca 800 metrů a zatím nemají rádi silný vítr.

Zdroj: idnes.cz

V západních Čechách panoval ve většině déšť, který podpořil růst zejména pravých hřibů.

Share