Hůlka stále chce jít na Hrad k Zemanovi, aby mu vrátil vyznamenání: zve k tomu i veřejnost

Daniel Hůlka chce stále vrátit 28. října své státní vyznamenání, které obdržel z rukou prezidenta Miloše Zemana v roce 2016. Zpěvák z celé situace udělal show a z zve k tomu i veřejnost. Vyzývá, aby nikdo nedodržoval rozestupy.

Zdroj: super.cz

Není tomu dávno, co Hůlka s prezidentem kamarádil a veřejně ho dokonce hájil, když ten měl výpady vůči jiným zpěvákům či hercům. Zvrat se stal, když Zeman promluvil o něm osobně.

Daniel Hůlka se totiž zúčastnil protivládní demonstrace, kde ze scény říkal, že ministr Roman Prymula je plukovník Smrt. Zpěvák také křičel, že není potřeba nosit roušky, kritizoval očkování a postupy předsedy vlády Andreje Babiše.

Zdroj: festivaly.eu

Tato událost zničila dosavadní vztahy s prezidentem, který v rozhovoru prohlásil, že Hůlka své vyznamenání dostal za pěvecký výkon.

„Pokud jde o jeho účast na protirouškové demonstraci, doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí,“ tvrdě uvedl Zeman.

Zdroj: ihned.cz

Toto prohlášení rozhněvalo Hůlku a napsal hlavě státu otevřený dopis, ve kterém uvedl, že jejích kamarádství končí. Dokonce se rozhodl odevzdat státní vyznamenání a chce to udělat symbolicky 28. října.

Na Hrad zpěvák nechce jít sám a zve se sebou i ostatní lidi. „Všechny srdečně zvu 28. října 2020 na procházku z Vyšehradu na Pražský hrad, kde odevzdám státní vyznamenání,“ uvedl Hůlka.

Zdroj: eurozpravy.cz

Je ale otázkou, komu Daniel Hůlka vyznamenání odevzdá, jelikož ho nevlastní Zeman, ale je to ocenění státu. Zpěvák by měl také myslet na to, že lidí, které se sebou zve, musí dodržovat bezpečné rozestupy a nescházet se ve skupinách více než 20 osob.

Zdroj: blesk.cz

Share