Index PES vzrostl o 5 bodů: Kolik infikovaných přibylo v pátek

Hodnota protiepidemického systému PES pokračuje růst. Stále ale je v rozmezí 4. úrovně pohotovosti. O tom na svých webových stránkách informuje novinový portál České Noviny.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Skóre protiepidemického systému vzrostlo o 5 bodů, a je zatím na 69 bodech ze sta. I nyní zůstala však Česká Republika na 4. úrovni pohotovosti. Důvodem tak rychlého rostu indexu protiepidemického systému je růst reprodukčního čísla. Ten se změnil na 1,22.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Index PES se pohybuje v rozmezí od 61 do 75 bodů již od neděle. Tyhle hodnoty znamenají přechod do čtvrtého úrovně pohotovosti. Ve státu přitom dál platí třetí stupeň rizika. Ministr zdravotnictví Jan Blatný ale v pátek uvedl, že v podělí vládě ukáže návrh na přechod do čtvrtého stupně.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zřejmě se zvyšuje počet nakažených denně. Včera v pátek infikovaných přibylo 6 202, a je to skoro o 1 500 víc než minulý pátek. I předevčírem přibylo o tři sta případů méně.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle dat za pátek zemřelo na koronavir sto devět lidí. Aktivně nemocných ve státu zatím je 62 955, z nichž 4 390 potřebují nemocniční péči. Tato informace je volně dostupná na webu ministerstva zdravotnictví.

ČTĚTE TAKÉ: VE VLÁDĚ SE DISKUTUJE O STOPROCENTNÍ NÁHRADĚ MZDY PRO NEMOCNÉ COVIDEM: MOHLO BY TO MOTIVOVAT LIDI NECHAT SE TESTOVAT

PSALI JSME: ZEMĚ EU MUSÍ DOSTAT VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU VE STEJNOU DOBU, ANGELA MERKELOVÁ

Share