S lehkým srdcem: Exmanželka boháče Bezose darovala čtyři miliardy dolarů proti koronaviru

MacKenzie Scottová, bývalá manželka nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose, věnovala za poslední čtyři měsíce více než 4,1 miliardy dolarů. Peníze šly na pomoc Američanům zasaženým epidemií COVID-19.

MacKenzie to oznámila na svém blogu. Podle miliardářky pandemie způsobila hluboké narušení ekonomiky a poškodila zdravotní systém.

Pár/ Zdroj: YouTube

„Ekonomické ztráty a zdravotní následky nejvíce zasáhly ženy, příslušníky rasových menšin a ty, kteří už před pandemií žili na hranici chudoby, zatímco bohatství miliardářů závratně narůstá,” napsala Mackenzie.

Proto se žena rozhodla věnovat téměř 4,16 miliardy dolarů 384 organizacím po celých Spojených státech. Část prostředků šla na nákup základního zboží a část na dlouhodobé programy boje proti chudobě a diskriminaci.

Pár/ Zdroj: YouTube

V červnu Mackenzie oznámila, že darovala 1,7 miliardy dolarů na charitu. V roce 2020 darovala téměř 6 miliard dolarů ze svých výdělků.

MacKenzie Scottová je spisovatelka a třetí nejbohatší žena na světě. Většinu z těchto peněz získala v důsledku rozvodu s miliardářem Jeffem Bezosem v roce 2019.

Pár/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: KARLOS VÉMOLA A JEHO PARTNERKA LELA CETEROVÁ SE CELÝ TÝDEN PŘIPRAVOVALI VÝZDOBU V JEJIM DOMĚ: TO VŠE PROTO, ŽE JEJICH SPOLEČNÁ DCERA SLAVILA 1 ROK

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ GOTTŮV OBRAZ BYL VYSTAVEN NA DRAŽBU: O JAKÝ OBRAZ SE JEDNA A JAKOU ČÁSTKU ZA NĚJ CHTĚJÍ OBDRŽET

Share