Prymula vidí riziko v rychlém rozvolňování a chce počkat ještě sedm dní: nyní by otevřel pouze malé obchody

Česká republika se ve čtvrtek podle rozhodnutí vlády dostane do 3. rizikového pásma. To umožní otevřít obchody a služby. Exministr zdravotnictví Roman Prymula pro ČT24 uvedl, že rozvolňování je špatně načasované a ještě týden by počkal.

„Riziko je tady poměrně velké,“ řekl epidemiolog s tím, že protiepidemický systém PES je příliš provázán a k rozvolňování dochází v celém stupni nejednou. Prymula v tom vidí riziko do budoucna, kdy se můžeme dostat do nekontrolovatelné situace.

Zdroj: youtube.com

Roman Prymula doporučuje počkat s rozvolňováním, aby jsme se vrátili zpátky. „Musíme paralelně zavést systém různého antigenního testování,“ prohlásil odborník.

Bývalý ministr by dle svých slov otevřel jenom malé obchody. Restaurace a sportoviště kvůli vyššímu riziku zatím nechal zavřené. Navíc považuje za nesmysl sportování v roušce.

Zdroj: youtube.com

Prymula uvádí, že podle jeho plánu razantní uvolnění mělo přijít 7 až 10 prosince po velmi přísných opatřeních. Nyní ale vláda sáhla k rozvolňování dříve a to podle epidemiologa může vést ke zvýšení počtu nakažených po svátcích.

Dalším rizikem podle exministra je letošní zimní sezona. Zatím nevidí možnost otevření kabinek a chce, aby se využívaly obyčejné vleky. Také se musí prý vyřešit otázka s ubytováním a stravováním.

Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek bude zrušeno noční omezení volného pohybu osob. Šéf rezortu zdravotnictví Jan Blatný však poznamenal, že se Česko do konce roku nedostane do nižšího stupně a zůstane nejspíš ve 3. pásmu.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: TOP 09 NAVRHUJE SNÍŽIT NÁKLADY NA KANCELÁŘ PREZIDENTA ZEMANA O 18 MILIONŮ KORUN A POUŽÍT TYTO PENÍZE NA PRACOVNÍKY Z OBLASTI UMĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ V PROSINCI MŮŽE PŘIDAT PRÁCI ZDRAVOTNÍM ODBORNÍKŮM: ROMAN PRYMULA VARUJE PŘED POKRAČOVÁNÍM DRUHÉ VLNY NEBO ZAČÁTKEM TŘETÍ V NOVÉM ROCE

Share