Ivan Bartoš říká, že se brzy bude rozhodovat o budoucnosti našeho státu: pro svobodné a prosperující Česko je připraven stát se premiérem

Česká Pirátská strana spolu s hnutím STAN diskutují o možnosti sjednocení před volbami do dolní komory parlamentu. Ivan Bartoš se možná stane lídrem nové koalice, pokud se tak stane a vyhrajou, je připraven být důstojným premiérem. Současný lídr Pirátů v rozhovoru pro CNN Prima News prozradil, co hodlá ve své politické kariéře dělat.

Novináři se ho ptali, zda je ochoten přiznat, že chce být premiérem. Ivan Bartoš řekl, že nejde o jeho přání, ale o záměr realizovat jejich program. Pokud neexistuje jiná cesta k realizaci jejich programu, pak mají v úmyslu jít touto cestou.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Chápe, že být předsedou vlády je velká zodpovědnost, ale je na to podle něj připraven. Alespoň má ještě jeden rok na přípravu.

Je na to připraven, protože je potřeba udělat to, co svým voličům slíbili. Podle něj je ale nyní velké riziko, že by po volbách mohla vzniknout koalice mezi hnutím ANO a třeba s SPD.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Má proto malý strach, že by náš stát mohl být další čtyři roky pod vládou Andreje Babiše. Domnívá se také, že polovina poslanců parlamentu by mohla být dostupnějším premiérem než současný premiér.

Také se ho ptali, zda by mohl být důstojným premiérem. Odpověděl, že je třeba posoudit, jak se chová, jak vystupuje a jak je zodpovědný.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hovořilo se také o tom, že pokud by Piráti společně s hnutím STAN zvítězili, s kým by mohli vytvořit koalici. Ivan Bartoš uvedl, že by si dokonce dokázal představit koalici současně z pěti stran.

Podle něj by ale Marian Jurečka, Markéta Pekarová Adamová nebo Petr Fiala neměli být předsedou vlády. Pak ale dodal, že možná v této funkci by mohl být Petr Fiala, protože už má zkušenosti a je profesorem.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš věří, že společná účast ve volbách do Sněmovny Pirátů a Starostů je východiskem. Zhruba 70 procent názorů na společný program mají stejné, ale dalších 30 bude třeba projednat.

Kritizoval také současného premiéra a hovořil o tom, že Andrej Babiš má velký přístup k médiím, což mu dává další možnosti.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Andrej Babiš si vybudoval image, že rozumí byznysu a je finanční mág, ale když mu dáte tři ekonomické otázky, tak o tom vůbec nic neví,“ řekl Ivan Bartoš.

Za své ambice lídr pirátů označil to, že chce své stáří strávit ve svobodné a prosperující zemi České republiky a mít knihkupectví. Naše země zatím taková není a chce to změnit.

Psali jsme: Markéta Konvičková slaví kolaudaci: jak žije zpěvačka se svou rodinou v novém domově

PSALI JSME: MODERÁTOR KRAUS PROZRADIL, JAK SE SVOU MANŽELKOU CHÝLKOVOU PŘEŽÍVAJÍ KARANTÉNU

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS NABÍRÁ RYCHLOST: NĚMECKO PŘEKONALO HRANICI MILIONU NAKAŽENÝCH OD ZAČÁTKU PANDEMIE

Share