Ivan Bartoš uvedl, že jeho hlavním cílem není stát se premiérem, ale realizovat program Pirátů: možná brzy vznikne spojenectví mezi Piráty a hnutím STAN

Zdá se, že v blízké budoucnosti by mohlo dojít ke sjednocení Pirátů a hnutí STAN před sněmovními volbami. Budoucí sdružení se ale bude muset rozhodnout, kdo bude jejich lídrem a podle toho i možným kandidátem na premiéra. Šéf Pirátů Ivan Bartoš řekl v Rozstřelu na iDNES.tv, že zatím o tom není nic rozhodnuto, ale pokud mu taková role padne, tak s tím souhlasí.

Ve zprávách se často začalo mluvit o tom, že Ivan Bartoš se chce stát kandidátem Pirátské strany na premiéra. Proti takovým výrokům se ale ohradil.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Předseda pirátů řekl, že se mu nelíbí, když někdo jeho výroky špatně interpretuje. Snaží se mluvit přesně, ale někdy jeho slova chápou jinak.

Upozornil, že jeho hlavním cílem a cílem jejich strany je realizace jejich programu. K realizaci programu je ale potřeba získat dobrý výsledek ve volbách do Sněmovny.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Je třeba se dostat do vlády, aby se realizoval program strany. Nelíbí se mu ale, že se v médiích občas píše, že Ivan Bartoš chce do vlády, protože důležité není to, co chce on sám, ale to, že je potřeba realizovat program.

To znamená, že pokud se členové strany shodnou na tom, že Ivan Bartoš je lídrem strany a respektive kandidátem na premiéra, pak s touto rolí souhlasí.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Lídr pirátů dodal, že to není jeho hlavní cíl. Své stáří si představuje tak, že má knihkupectví ve svobodné zemi, kde je všem dobře. Zatím ale podle něj naše země taková není, proto to chce změnit.

O lídrovi budoucí možné koalice je zatím předčasné mluvit, zatím není ani samotná koalice, zatím se Piráti a hnutí STAN nedohodli.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

S tímto sjednocením souhlasí více než 70 procent Pirátů. Ivan Bartoš vysvětlil, že jejich strana už je v některých krajských koalicích s hnutím STAN, mají s nimi mnohem více společného než s jinými stranami.

„Naším cílem je mít alternativu pro Českou republiku a realizovat to na pozici Sněmovny a vlády,“ řekl Ivan Bartoš v Rozstřelu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Zatím se mezi nimi neobjevily žádné velké rozpory, o dalších programech stran se však nediskutovalo. V každém případě ale bude v nejbližší době nutné řešit taktické úkoly, které vznikly kvůli krize.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš také věří, že pokud tato koalice vznikne, po volbách se nerozpadne. Vysvětlil, že jejich hlavním cílem nikdy nebylo porazit Andreje Babiše, protože nejen kritizovali, ale vždy také nabízeli alternativu.

PSALI JSME: PAŠERAČKA HLŮŠKOVÁ PROMLUVILA Z VĚZENÍ O SVÝCH PRÁVNÍCÍCH: JEDEN Z NICH JÍ PRÝ NABÍZEL NECHUTNÉ NÁVRHY

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 5 854 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share