„Já jsem na to působení hrdý, ale stále je pro některé aktivista“: jak se změnil nový přítel Čaputové

Nový přítel slovenské prezidentky Zuzany Čaputové se po změně image pořádně rozčílil. Juraj Rizman platil na Slovensku řadu let za aktivistu. A může za to právě i jeho nový vztah se slovenskou hlavou státu.

Zdroj: expres.cz

Jako aktivista poznal svou současnou partnerku Zuzanou Čaputovou. A vedl i slovenskou pobočku Greenpeace. Juraj Rizman však nyní radí místopředsedovi slovenského parlamentu Juraji Šeligovi a aktivistou se už být necítí. Nedávno se kvůli tomu pustil do obhajoby na své facebookové stánce.

„Já jsem na to působení hrdý, ale udivuje mě, že člověk dělá poradce prezidentce a poté místopředsedovi NR SR, ale stále je pro některé novináře aktivista,“ uvedl Rizman. „Na to jsi moc aktivní,“ reagovali na jeho slova diskutující.

Zdroj: youtube.com

„Ono je to takové divné – přiznám se, že mě to zarazilo v zahraničí, resp. v angličtině, že prezidentka a aktivista… přitom jsem už nějaký ten čas poradce ústavního činitele,“ uvedl Rizman. A bylo přitom patrné, že ho označení aktivista naštvalo právě kvůli tomu, že se i mimo Slovensko začalo psát o jeho vztahu s prezidentkou, kde v roli „prvního frajera“ vystřídal expřítele Čaputové Petera Konečného.

Zdroj: blesk.cz

„Podívejte se, jak to vypadá v angličtině – aktivista vs. poradce ústavního činitele… Dost rozdíl ve vnímání partnera hlavy státu,“ podotkl.

Zdroj: extra.cz

Rizmanovou formální rolí je nyní „expert plnící úlohy pro ústavního činitele“. A v pozici tohoto experta prodělal i změnu image – z aktivisty s culíkem, tetováním a náušnicí v tričku a svetru či mikině se stal módeman v saku s kravatou a vestou. A s výrazně kratším sestřihem.

Zdroj: twitter.com

„Závěrem: Jsem hrdý na roky, kdy jsem se věnoval občanskému aktivismu. Každopádně – dnes aktivistou nejsem. Stále čas od času dobrovolničím, podporuji finančně různé iniciativy a sbírky, ale na nějaký skutečný aktivismus nyní nemám ani prostor, ani čas. Jsem státní zaměstnanec – poradce ústavního činitele,“ vzkázal do světa partner Čaputové.

Share