Jak letos uskuteční Dušičky: “Přijďte tak, aby tady nedošlo k obrovskému každoročnímu procesí“

Projevit úctu k zemřelým a navštívit hroby svých příbuzných a známých je dlouhodobým obyčejem pro velkou část obyvatelstva ČR.

Zdroj: novinky.cz

I když během nouzového stavu a zavedeného lockdownu hřbitovy otevřené, svoji návštěvu je nejlépe plánovat na jiné dny, než přetížený dušičkový víkend. Promluvila o tom mluvčí pro Správu pražských hřbitovů (SPH) Oldřiška Dvořáčková.

Zdroj: novinky.cz

Letošní Dušičky se uskuteční v pondělí druhého listopadu.

Správa pražských hřbitovů zpozorovala značné zvětšení počtu hovorů ohledně otevíracích hodin hřbitovů a otázek zda jsou vůbec otevřené. Mluvčí Dvořáčková zatím všech chce zklidnit a tvrdí, že hřbitovy jsou nyní v době opatření otevřené.

Zdroj: novinky.cz

Jediné co v souvislosti s vládními nařízení se mění, tak otevírací doba hřbitovních správ pro obyvatelstvo. Do třetího listopadu u všech státních zařízení otevírací doba je pondělí a středa a to v hodinovém rozmezí od jedenácti hodin až do čtyř hodin večer. Jinak samotné hřbitovy jsou odkryté do osmnácti hodin každý den a to po celém území.

Zdroj: novinky.cz

“Přijďte v následujících dnech tak, aby tady nedošlo k obrovskému každoročnímu procesí na našich hřbitovech,“ řekla mluvčí SPH Oldřiška Dvořáčková.

Share