Jak nyní žije chlapec z Indonésie, který vážil téměř 200 kilogramů

Chlapec z Indonésie, Arya Permana, kdysi vážil 192 kg a byl nejtlustším dítětem na světě. Nemohl ani chodit do školy. Jaký byl jeho život po 4 letech.

Zdroj: wuzupnigeria.com

Arya se narodil jako zcela zdravé dítě, ale jeho rodiče ho krmili příliš moc. Již ve věku 5 let byla chlapci diagnostikována obezita druhého stupně.

Zdroj: wuzupnigeria.com

Rodiče začali zmenšovat porce dítěte, ale brzy chlapec začal jíst jako obvykle. Jeho váha narůstala každý den. A už bylo pro něj těžké se pohybovat ve vlastním pokoji. Jedl 5-6krát denně a zvládal 2 dospělé porce jídla najednou. Rodiče pochopili, že to neskončí dobrem, a obrátili se na specialisty. Podstoupil operaci a většinu své váhy ztratil.

Zdroj: gettyimages.com

Arya byl velmi rozrušen a rozhořčen tím, že už si nemůže dovolit jídlo na které byl zvyklý. Měl rád tučná jídla, sladké pečivo a instantní nudle. Ale po přemostění žaludku už nemohl jíst stejně mnoho jako předtím. Občas se nedokázal opanovat a začínal jíst nezdravé a mastné potraviny. Pak si však uvědomil, že s tímto přístupem nebude most zhubnout. Po diete jeho váha neustále „skákala“ nahoru a dolů, ale po 6 měsících zhubl o 45 kg.

Zdroj: zen.yandex.ru

V roce 2016 byl Arya se učil z domova, protože kvůli těžké únavě nemohl ujít ani 5 metrů. Nyní však rád chodí do školy a s radostí komunikuje s vrstevníky. Nyní teenager čeká na další operaci po odstranění přebytečné kůže, která mu zůstala po zhubnutí.

Zdroj: beritabaik.id

Po hubnutí se chlapec změnil. Začal se cítit mnohem šťastnější a získal sebedevěru. Rád hraje badminton a volejbal. Také Arya sní o kariéře fotbalisty. Nyní je mu 15 let. A děkuje všem lidem, kteří mu byli schopni pomoci.

Zdroj: hot.detik.com

Share