„Jak se dívka z německé periferie díky tanci na diskotéce stala nejlépe placenou modelkou na světě“: Příběh úspěchu Claudie Schiffer

Zdá se to neuvěřitelně, ale Claudii Schiffer je 50. Její jméno znají i lidé, kteří je daleko od světa módy.

Její tvář se objevovala na obálkách nejslavnějších publikací na světě, časopis People ji zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa, obsadila 73. místo v seznamu 100 nejvlivnějších osobností světa podle Forbes. A většina z nás si stále myslí, že Claudia je velmi krásná mladá žena.

Zdroj: adme.ru

My obdivujeme ty, kterým se v životě podařilo dosáhnout výšin, a rádi vám vyprávíme o tom, jak se obyčejná skromná dívka z německé provincie stala oblíbenou modelkou fotografů a múzou návrhářů, která vydělala jmění 60 milionů dolarů.

Z Popelky se stala princezna

Zdroj: adme.ru

Claudia se narodila v roce 1970 v městečku Rheinberg poblíž Düsseldorfu. Její otec pracoval jako právník a její matka byla žena v domácnosti. Claudia rostla jako velmi vážná dívka, studovala dobře ve škole, studovala jazyky (kromě své rodné němčiny mluví modelka plynně anglicky a francouzsky).

Chtěla se také stát právničkou. Už v 17 letech pracovala Claudia ve firmě svého otce.

Dívka na molo nikdy nemyslela. Navíc si byla jistá, že je ošklivá. Claudia by se jistě stala vynikající právničkou, kdyby v 17 letech nepřišla na diskotéku.

Zdroj: spletnik.ru

Všechno se stalo jako ve filmu: Claudie si všiml ředitel modelingové agentury Michel Levaton, který si byl jistý, že po dlouhém hledání konečně našel skutečný diamant. Rodiče dívky nebyli potěšeni jeho nabídkou vzít jejich dceru do Paříže, ale dovolili jí jet.

V té době byly populární hubené modelky s hnědými vlasy ve stylu Coco Chanel a blondýna Claudia se svými křivkami opravdu nezapadala do trendů.

Dívka si byla jistá, že všechno, co se dělo, byla nahodilost. Teprve poté, co se Claudia objevila na obálce časopisu Elle, začala věřit, že ji opravdu berou vážně.

Zdroj: spletnik.ru

Ukázalo se, že princezna je pracovitá

Karl Lagerfeld si poté, co viděl její fotografie, uvědomil, že tváří Chanelu by se měla stát Claudia. Připomínala mu Brigitte Bardot, nazýval ji svou múzou.

Zdroj: spletnik.ru

Ukázala také, že je neuvěřitelně pracovitá: během své kariéry dokázala spolupracovat s nejslavnějšími módními domy, včetně Versace, Chanel, Dolce & Gabbana, Christian Dior, Louis Vuitton. Asi 1000krát se její fotografie objevovaly na obálkách časopisů.

Zdroj: spletnik.ru

Byla nazývána nejlepší podnikatelkou ve světě módy: v 90. letech byla Schiffer nejlépe placenou modelkou, která vydělávala asi 50 tisíc dolarů denně. A nezastavila se ani v modelingovém průmyslu.

„Nikdy jsem si na nic nestěžovala. Pokud chtěli, abych pracovala celou noc, pracovala jsem. Nikdy jsem se nevzdala práce, abych šla na narozeniny kamarádky nebo na nějakou oslavu. Pracovala jsem velmi, velmi tvrdě, takže teď můžu dělat, co se mi líbí“, říká Schiffer.

Zdroj: spletnik.ru

Princezna hledá prince

Claudia Schiffer nikdy nebyla frivolní dívka s mnoha milostnými pletkami. V roce 1993 se seznámila s iluzionistou Davidem Copperfieldem, jejich vztah trval 6 let. Je pravda, že někteří byli přesvědčeni, že to byla fikce. Ale tento milostný příběh však neskončil svatbou, v roce 1999 se rozešli.

Zdroj: adme.ru

Po rozchodu následoval krátký poměr s dědicem Green Shield Stamps Timem Jeffriesem. V roce 2002 se Claudia provdala za britského režiséra a aristokrata Matthewa Vaughna. Žijí spolu 18 let a mají tři děti.

Zdroj: peopletalk.ru

Princezna v podnikání

Claudia Schiffer uměla pracovat a vydělávat peníze. Na začátku své kariéry dívce aktivně pomáhala její matka a očividně dokázala naučit svou dceru, jak nakládat s penězi. Schiffer je v podnikání velmi konzervativní a nikdy neinvestuje do riskantních operací.

Zdroj: adme.ru

Modelka má svou vlastní řadu kosmetiky Claudia Schiffer Makeup a kolekci obuvi společně s Aquazzurou. A v roce 2020 představila 2 nové designové projekty se dvěma legendárními portugalskými výrobci: kolekci z tří skleněných váz vytvořených s Vista Alegre a nádobí s obrazy motýlů od Bordalla Pinheiro.

V roce 2017 Claudia Schiffer oslavila 30 let své kariéry vydáním své autobiografie. Hrála ve filmech, často se účastní talk show a také spolupracuje s Dětským fondem Organizace spojených národů (UNICEF).

Zdroj: spletnik.ru

Schiffer navíc vydala 4 cvičební videa s názvem Perfectly Fit Legs: Claudia Schiffer, která se dostala do seznamu bestsellerů. Tato žena rozhodně umí a miluje pracovat.

Zdroj: adme.ru

Share