Jak se změnil počet potvrzených případů COVID-19 v sobotu

V Česku přibylo v sobotu 121 potvrzených případů koronaviru, o 20 méně než v pátek. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12.440 případů. vyléčilo se 7852, naopak je 351 zemřelých s nemocí COVID-19. Aktuálně nemocných je tak v Česku 4237 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 00:30.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

K včerejším 17:30 podle údajů z weba ministerstva zdravotnictví aktuálně hospitalizovaních je 132 a provedených tetsů bylo celkem 570 080.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Denní nárůst v tomto týdnu byl nejnižší ve středu, kdy laboratoře zaznamenaly 92 nově nakažených. Nejvyšší nárůst v týdnu byl v pondělí — 202 případů. Stále je to méně než na konci minulého týdne, kdy nárůst zrychloval až na nedělních 305 nově nakažených, což byl nejvýraznější nárůst od začátku dubna.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko, kde bylo za uplynulý týden zaznamenáno téměř 247 případů v přepočtu na 100.000 lidí. Nákaza se tam rozšířila mezi horníky firmy OKD. Firma v pátek postupně začala zastavovat těžbu ve svých černouhelných dolech na Karvinsku. K šestitýdennímu přerušení těžby přistoupila po plošném testování na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih, které ukázalo pozitivitu na koronavirus u více než 20 procent horníků. Už dřív přerušila těžbu v Dole Darkov, kde ohnisko vzniklo.

Zdroj: spadia.cz

„Pokud jde o Karvinou a karanténu, nemůžu vyloučit, samozřejmě, že pokud by došlo k nějakému zhoršení masivnějšímu, tak i toto může být varianta. Ale ne v tuto chvíli,“ řekl v sobotu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Share