Jak správně dezinfikovat byt

Nebezpečí v tomto světě na nás čekají v každém rohu. Naše bydlení není výjimkou. Škodlivé bakterie i viry se zde také mohou vyvinout, pokud nepřijmete všechny potřebné opatření. Dnes jsme si pro vás připravili článek o základních pravidlech dezinfekce bytů a jiných obytných prostor.

Větrání

Větrání by mělo být prováděno denně. Spolu s mokrým čištěním se vytváří účinné opatření proti škodlivým virům. Okna musíte otevírat pravidelně každý den.

Zdroje: Freepik.com

Mokré čištění

Nejlepší ochrana proti virům je mokré čištění. Podlahy je nutné umývat dvakrát denně spolu s dezinfekčním prostředkem. Povrch otřete také hadříkem s roztokem octa (2 lžičky na 1 litr vody). Nezapomeňte pečlivě otřít všechny povrchy: kliky, dlaždice, nábytek a samozřejmě podlahu.

Zdroje: Freepik.com

Praní prádla

Dezinfekce bílých věcí: Nalijte vroucí vodu se 100 ml peroxidu do bubnu a poté vložte předeprané prádlo po dobu 10-15 minut. Barevné věci: připravte octový roztok smícháním 50–100 ml octa s 5 litry vody. Roztok můžete buď vylévat do nádrže pračky před opláchnutím, nebo ponořit věci do roztoku těsně před praním.

Zdroje: Freepik.com

Aromatizace vzduchu a kouření v místnosti

Používáte-li aromatické oleje často, můžete do vzduchu získat skvělý antiseptický účinek. Odborníci doporučují použití éterických olejů levandule, eukalyptu, meduňky a bazalky. K rozprašování těchto produktů použijte aroma lampu nebo difuzor. Další možností je „kouření“ – stačí spálit hrst listů šalvěje, jalovce, levandule nebo eukalyptu.

Zdroje: Freepik.com

Pokojové rostliny

Esenciální oleje, které jsou součástí mnoha pokojových rostlin, obsahují těkavé pryskyřice, které jsou vynikajícím nástrojem v boji proti patogenním mikroorganismům. Nejlepší kandidáti pro tento účel jsou kávovník, pelargónie, chřest, azalka, fikus, citrus, a další.

Zdroje: Freepik.com

Jak dezinfikujete dezinfikujete svůj domov vy?

Share