Další zmírnění preventivních opatření: od pondělí už lidé nebudou muset mít venku roušky

Podle Ministerstva zdravotnictví Česko má příznivou epidemiologickou situaci a proto začíná další zmírnění preventivních opatření proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK

V tiskové zprávě Ministerstvo zdravotnictví oznámilo že od 15. června už nebudou lidé muset mít venku roušky ani v případech, kdy budou blízko u sebe. Bude také povolen prodej občerstvení na trzích či švédské stoly v restauracích. Povinností nosit masku na ulicích nebo jiným způsobem mít zakrytí nos a ústa česká vláda zavedla od 19. března kvůli pandemii koronaviru.

„Nadále však ještě nějakou dobu zůstává v platnosti nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a v prostředcích veřejné dopravy,“ sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zdroj: ČTK

Nicméně účastníci venkovních hromadných akcí musí nosit masky, pokud při nich nelze dodržet odstup od ostatních lidí aspoň 1,5 metru. Týká se to například areálů, které nově mohou navštívit 2500 lidí, místo aktuálně povolených 500.

Stadiony by měly být rozděleny do sektorů a v každém sektoru nesmí být více než 500 lidí najednou. Lidé nemohou změnit sektor, jak si přejí.

U hromadných akcí ve vnitřních prostorách, s výjimkou hledišť kin, divadel nebo koncertních sálů, platí stále povinný odstup dva metry i povinnost nosit roušku.

Zdroj: bruntalsky.denik.cz

Potraviny určené k bezprostřední konzumaci mohou být od pondělka prodávány již také na farmářských a ostatních trzích. Zákazníci však musí dál dodržovat odstup nejméně dva metry.

Share