Jak vyčistit víko na těžko přístupných místech

Dlouho jsem se trápila s nečistotami na vnitřní straně okraje víka. Houbička na mytí nádobí se tam nedostane. V tomto článku budu podrobně vysvětlovat, jak umýt těžko přístupná místa ve skleněném víku.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Jak vyčistit skleněné víko

Rozhodla jsem se začít s nejstarším víkem. Po celém obvodu skla je připevněn železný okraj, který slouží k upevnění víka. Mezi ním a sklem je malá štěrbina, ve které se hromadí nečistoty. A vlastně ten chceme odstranit.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Otočila jsem víko rukojetí dolů. Pak jsem vzala peroxid vodíku a nalil na sklo asi 10 mililitrů kapaliny. Aby se přípravek dostal pod okraj, opatrně jsem odšroubovala víko a přidala jsem peroxid po celém obvodu. Pak jsem to nechala tak na 10 minut.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Po uplynuti času jsem ještě jednou „pokroutila“ kapalinu po viku. Potom, blíže k okraji nasyptе 1 polévkovou lžíci sódy na pečení. Kartáčem se snažte vložit pod železný okraj co nejvíce sódy.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Potom jsem si vzala malé kousky látky. Jeden z nich jsem nasadil na tenký nůž, který se dokázal dostat pod štěrbiny. Opatrně tímto nožem s látkou jsem provedla pod okraj pod štěrbinou. Pak vyměnila hadr a akci zopakovala. A tak jsem to dělala, dokud se neodstranila špína.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Zbývá jen umýt víko houbou s mycím prostředkem a důkladně opláchnout.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Výsledek je viditelný pouhým okem. Víko je čisté, pod okrajem není žádný tuk a jiné zbytky jídla. Takže způsob funguje!

Pokud budete provádět takové čištění pravidelně, víčka budou vždy ve výborném stavu.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

PSALI JSME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: JAK SPRÁVNĚ PRÁT BÍLÉ PONOŽKY

PŘIPOMÍNÁME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: JAK VYČISTIT MIKROVLNNOU TROUBU ZA 3 MINUTY

Share