Jaké jsou výhody semen bazalky?

Dnes je lidem k dispozici mnoho potravin, ale v této hojnosti jsou zcela ztraceny a často upřednostňují méně užitečné a někdy velmi škodlivé, ale známé produkty.

Proto dnes redaktoři časopisu „So Easy!“ Budou hovořit o dalším úžasném přírodním produktu – semena bazalky, která si rychle získávají na popularitě. Příznivé vlastnosti semen bazalky jsou tak úžasné, že si tento produkt rozhodně zaslouží naléhavé zařazení do vaší stravy.

Semena bazalky

Hubnutí

Vlákno, které se nachází v bazalkových semenech, vám umožní zbavit se hladu po dlouhou dobu. A při namočení se semena dokonce zvýší až 30krát, což jim pomůže jen dostatek.

Zesílení vlasů

Obsah bílkovin, železa a vitamínu K příznivě ovlivňuje zdraví vlasů – zabraňuje vypadávání vlasů a plešatosti, stimuluje růst vlasů z folikulů.

Zdraví kůže

Přítomnost flavonoidů a antioxidantů pomáhá udržovat zdravou pokožku. Navíc i některá kožní onemocnění, jako je psoriáza nebo ekzém, mohou být léčena semeny bazalky. Stačí smíchat 100 ml kokosového oleje s lžičkou nasekaných bazalkových semen, zahřát tuto směs, přelít a poškozenou pokožku otřít tekutinou.

Kyselina žaludku

Semena bazalky mají uklidňující účinek na žaludek. Stačí přidat do sklenice mléka lžíci bazalkových semen, promíchat a napít. Pálení v žaludku rychle projde.

Nižší cukr

Namočená semena bazalky spolu s mlékem pomáhají i při léčbě diabetu 2. typu. To vše díky obsahu vlákniny v produktu, který pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Ačkoli stojí za zmínku, že semena bazalky jsou kontraindikována u dětí a starších osob, protože snižují hladinu estrogenu. Přesto lidé používají semena bazalky nejméně tisíc let, ale dnes se jejich popularita zvláště zvýšila.

Share