Jan Blatný se stal novým ministrem zdravotnictví: prezident Zeman ho v Lánech jmenoval ministrem a premiér Babiš ho okamžitě uvedl do úřadu

Česko má nového ministra zdravotnictví, stal se jím uznávaný lékař Jan Blatný. Český prezident Miloš Zeman ho přijal na zámku v Lánech, kde ho jmenoval novým ministrem. Předseda vlády Andrej Babiš ho poté uvedl do kabinetu.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že prezident Miloš Zeman přijal rezignaci ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

Zdroj: ČTK / FN Brno

Kandidát přijel na zámek v Lánech k prezidentovi ve čtvrtek v poledne. Miloš Zeman ho jmenoval novým ministrem zdravotnictví.

Poté ho premiér Andrej Babiš okamžitě uvedl do nové funkce. V tuto chvíli není možné, aby post ministra zdravotnictví zůstal dlouhodobě neobsazený.

Předseda vlády před několika dny požádal Romana Prymulu, aby opustil post ministra po návštěvě restaurace na Vyšehradě.

Třeba Roman Prymula se stane poradcem nového ministra, nebo se stane jedním z členů nějakého expertního týmu.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Jan Blatný je v Česku poměrně známý lékař, je specialistou na dětskou hematologii. Také je přednostou oddělení dětské hematologie a biochemie ve Fakultní nemocnici Brno.

Zdroj: YouTube / Fakultní nemocnice Brno

Andrej Babiš byl Janu Blatnému velmi vděčný, že v tak složité době souhlasil s řízením ministerstva. Premiér mu prostřednictvím svého Twitteru poděkoval.

Kariéra Romana Prymuly skončila poté, co portál Blesk zveřejnil fotografie z jeho noční návštěvy restaurace v Praze a setkání s Jaroslavem Faltýnkem.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Tehdejší ministr vystoupil z restaurace, která měla být zavřená, přičemž neměl zakrytá ústa a nos rouškou. Před nástupem do auta také nenasadil roušku.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

To znamená, že Roman Prymula byl ve funkci ministra zdravotnictví jen 38 dní. Miloš Zeman však jeho práci na tomto postu ocenil, a tak mu chtěl předat Řád bílého lva.

Share