Jan Hamáček se domnívá, že Jana Maláčová se omlouvat Andreji Babišovi nemusí: podle něj šlo o podraz České televize

Podle ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka není důvod, aby se ministryně práce a socialních věcí Jana Maláčová za svůj výrok omluvila. Negativně se vyjádřila k premiérovi Andreji Babišovi. Stalo se tak v neděli v České televizi. Jan Hamáček vpondělí řekl, že chování novinářů bylo nepříjemné.

„Kdyby to bylo na záznam, tak neřeknu ani popel a paní minisrtyně by se měla omluvit. Tohle ale byl podraz ze strany České televize,“ řekl pro rádio Impuls Jan Hamáček.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se proto podle něj nemusí omlouvat. Dodal, že v České televizi předstírají, že vypnou kameru a čekají, až politik začne říkat něco jiného.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Podle něj je takové chování televize žurnalistikou za hranou. Koneckonců, situace by mohla být úplně jiná, kdyby mluvila na záznam.

Zdroj: Facebook

Mluvčí České televize Karolína Blinková komentovala závěry Jana Hamáčka a uvedla, že televize se reportáží zabývá.

„Pokud tobude třeba, necháme přezkuomat postup a použití zaběru Etický panel ČT,“ řekla pro Novinky Karolína Blinková.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Jana Maláčová po rozhovoru pro ČT myslela, žekamery už jsou vynputé, a proto řekla některé velmi nepříjemné věci o Andreji Babišovi.

O něco později paní ministryně pro Novinky napsala, že to řekla, když byla pod vlivem emocí.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Řekla, že není robot, takže teď během druhé vlny pandemie, když má spoustu problémů, byla emocionálně napjatá a řekla to.

Share